Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

CYKLOPARKY - Otestujte své schopnosti

1.7.2016 12:58

Cykloparky v Trentu nabízejí vášnivým cyklistům mnoho adrenalinem naplněných dobrodružství: downhill trasy, dirt parks, north-shore i four-cross trasy, místa pro Slope-style a free-riding, single trails a mnoho dalších.

Bookmark and Share

Ve Fassa Bike Resort je rychlost naprostou nutností: na trasách s rozmanitým povrchem jako je tráva, štěrk a bláto si užijete downhillovou jízdu v rychlosti 70m/h.

 

V San Martino Bike Arena u horské chaty Rifugio Tognola v nadmořské výšce 2200m lze využít lanovky Tognola k vyvezení kola do parku. Ten je plný lávek, parabol a skokánků, které umožňují riderům zkoušet různé akrobatické skoky v nádherných kulisách skalních homolí Pale di San Martino. V parku je k dispozici také mini cyklopark pro děti.

 

Nový park Bike Park Garda Trentino je zárukou kvality. V nabídce bude mít brzy 3 “gravity” trasy v Torbole a Arcu. Funční už je oblíbený downhill Valle del Diaol a milovníci adrenalinu se mohou těšit i na “Coast trail” a legendární “601”.

Jen hodinu autem od jezera Garda se nachází Paganella Bike Park plný north-shore prvků, enduro a free-ride tras. Zvláštností tohoto parku je to, že se snaží využít přírodních tras obnovením nepoužívaných stezek pro dobytek a bez použití mechanických prostředků. Proto se mu také říká “natural bike park”.  Nachází se tu celkem 13 tras různé náročnosti a technického zaměření a “jump area” s Big Air Bagem.

 

Ve Val di Sole Bike Land Parku je možné těšit se na 6 různých tras s rozmanitými stupni náročnosti – od jednoduchých downillových na rozehřátí svalů až k náročným závodním Cup-style a four-cross trasám, kde se jezdí světové poháry.

V Passo Tonale byl nedávno otevřen první cyklistický park určený pro rodiny – Family Bike Park. Nachází se u lanovky Valbiolo a hned vedle parku si mohou děti zařádit ještě v dětském hracím parku “vilaggio delle mormotte” (vesničce svišťů) se spoustou prolézaček a skluzavek. Ve stejné oblasti si můžete vyzkoušet  4 km dlouhou downhillovou trasu Sfulmini v Brenta Bike Parku v Pinzolu, která startuje na hoře Doss del Sabion v nadmořské výšce 2100 m. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Sjezd končí u horské chaty Prà Rodont v nadmořské výšce 1500 m, odkud ridery vyveze čtyřmístná sedačka do místa startu na další kolo. Za zmínku stojí také nový Bike Park Lavarone v Alpe Cimbra.

Více o trentinském světě cyklistiky najdeš na www.visittrentino.info

 

-inzerce-

Diskusní fórum pro: "CYKLOPARKY - Otestujte své schopnosti"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |