Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Je čas na zábavu bez namáhavého šlapání

16.6.2017 09:40

Nejlepší MTB cyklotrasy a krásná jezera v blízkosti Dolomitů - Trentino, Itálie!​ Zbavili jsme cyklistiku stresu. Připravili jsme pro vás zpevněné cyklostezky, elektro-kola jednoduchá na ovládání a skvěle udržované tratě pro MTB.

Bookmark and Share

Around Levico Lake, Archivio Foto APT Valsugana e Lagorai - G. Radziwonowscy


Občas má člověk potřebu opravdu cítit vítr ve vlasech. Tak proč si nezpestřit léto projížďkou světem nádherných trentinských jezer. Cyklostezky vedou téměř kolem každého z nich a výzvy v podobě MTB se najdou také na každé hoře. A pokud vám to evokuje příliš mnoho námahy, není vůbec žádný problém vypůjčit si pohodlné elektrokolo. Je vybavené elektrickým motorem, s jehož pomocí zvládnete hravě i těžké terény.

Molveno Lake, Archivio Foto Trentino Sviluppo - G. Panfili

Začít prozkoumávat okolí našich jezer na kole je snadné. Mnoho z nich obkružují cyklostezky s vlastními můstky a náspy, které vedou mimo rušné silnice. Samotná jízda na kole není u jezer nic těžkého a cyklisté jsou vždy obklopeni nádhernými přírodními scenériemi. Je možné vybrat si z široké nabídky cyklostezek, mezi ty nejoblíbenější patří např. 80 km dlouhou stezka Valsugana a cyklostezka údolím Valle di Ledro, kterou si lze prodloužit a sjet po staré již nepoužívané silnici až k jezeru Garda.

Levico Lake, Archivio Foto Trentino Sviluppo - R. Magrone

Pro ty, komu se moc nechce šlapat do pedálů, je ideální volbou elektrokolo. Oblast Valsugana se může pochlubit v tomto směru nejrozvinutější infrastrukturou, která je součástí sítě půjčoven elektrokol MOVELO. Vypůjčit si elektrokolo lze také v údolí Valle di Ledro nebo u jezera Garda - ve městě Riva del Garda je možné vypůjčit si nyní elektrokolo dokonce zdarma a to hned na 6 dobíjecích místech.

Pokud vám to zní moc jednoduše, nelekejte se. Mnohá trentinská jezera jsou výchozím bodem nádherných tras pro horská kola. U jezera Garda začíná 218 km dlouhý okruh Mountain & Garda Bike, který vás provede napříč celým Trentinem. Okruh Dolomiti Lagorai má na trase hned 2 jezera – Levico a Caldonazzo. A od jezera Molveno je zase možné vyrazit na 171 km dlouhý okruh kolem Brentských Dolomit.

Around Caldonazzo Lake, Archivio Foto APT Valsugana e Lagorai - C. Diederik

 

Pro okruh na kole v údolích Trentina a osvěžující koupel je tady několik možností:


Smaragdové jezero Tenno vás očekává po pestré cyklistické túře vedoucí přes vinice, osázená pole i typické obce u Gardského jezera.

Around Tenno Lake, Archivio Foto APT Garda Trentino - R. Kiaulehn   


Jezera Levico a Caldonazzo jsou snadno dostupná pro všechny cyklisty jak po cyklostezkách, tak i po vedlejších silnicích. Pokud vyjedete od jezera Levico, můžete si zde při návratu vychutnat osvěžující koupel a dát si aperitiv!

Levico Lake, Archivio Foto Trentino Sviluppo - G. Panfili

Při cyklotúře u jezera Lavarone si můžete nerušeně vychutnat Monte Rust; je tady spousta vojenských opevnění z první světové války. Dobře vybavená sportoviště, a to jak v létě, tak i v zimě, dělají z jezera Lavarone a jeho okolí atraktivní cíl pro všechny sportovce.

Lavarone Lake, Archivio Foto Trentino Sviluppo - A. Cuel
 

Příjemná túra pro horská kola vede k jezeru Molveno a k malému jezeru Nembia, oáze WWF. Žádná (příliš) obtížná trať, s výjimkou jednoho krátkého, ale prudkého stoupání na začátku trasy. Zde si můžete vychutnat mimořádně krásné panorama, s mnoho odpočívadly. K přestávce a odpočinku třeba i s posílením typickým pokrmem zdejšího regionu doporučujeme alpskou chatu Fortini di Napoleone.
 

Objevte více o vaší příští dovolené v Trentinu.

-inzerce-

Diskusní fórum pro: "Je čas na zábavu bez namáhavého šlapání"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |