Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Zpátky do Meandru

3.8.2016 09:55

Pořadatelé i bikeři skáčou radostí! Největší novinkou 17. ročníku Karlovarského AM bikemaratonu České spořitelny, který se letos koná v sobotu 13. srpna, je návrat zázemí a cíle závodu do prostoru kouzelného areálu Přírodního parku Meandr řeky Ohře.

Bookmark and Share

V Meandru, který závodníci v minulosti několikrát ohodnotili jako vůbec nejlepší zázemí závodů KPŽ, byly dokončeny stavební úpravy můstku přes Ohři, což organizátorům umožnilo tolik potřebné úplné oddělení nezávodní Fitness jízdy od obou závodních tratí. Pořadatelé ze sdružení AM bike v čele s ředitelem závodu Pepou Kolářem věří, že tak zvýší bezpečnost účastníků a zároveň představí krásnou krajinu okolo nejslavnějšího lázeňského města v Čechách, a to i na jiných místech, než v předchozích ročnících. Zároveň se vrací k atraktivnímu dojezdu trasy B a C mezi budovami KV Arény po přemostění Západní ulice a po samotné Západní do areálu Meandr.

Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny, známý také pod hovorovými názvy Artík nebo Artamon, nabídne závodníkům výběr ze tří různě dlouhých tras a dětský seriál ČT :D Junior Trophy v šesti věkových kategoriích.Děti si na kolech zazávodí v rámci dopoledních závodů ve věkových kategoriích do 3 let. Jejich trasa je vyznačena přímo v parku Meandr, a v 13:00 můžou vyrazit spolu s dospělým doprovodem na trasu nové Fitness jízdy, která přidá oproti ročníku 2015 šest kilometrů navíc. Tato trasa D měří 22 km, převýšení činí 370 m a startuje se také v Meandru. Hobby cyklistům nabídne průjezd stinnými lesními úseky, vyhlídky na město, zastávku u ranče s koníky, jízdu po zelených březích řeky i po mostku přes Ohři a také jednu dobře zásobenou občerstvovací stanici. Určitě příjemně strávený čas pro rodinu s dětmi...

Hlavní trasa B (57 km) a trasa zkrácená C (37 km) zůstaly beze změn a díky tomu jsou i letos vedeny nejkrásnějšími zákoutími lázeňský lesů a bezprostředním okolím Karlových Varů. Na své si přijdou jak elitní bikeři, tak amatérští cyklisté, kteří holdují rekreační jízdě. Zdejší terény se vyznačují pestrými povrchy, výrazným převýšením (B – 1 500 m, C – 1140 m), náročnou dynamičností a romantickými, dech beroucími panoramaty. Nezaměnitelné jsou také fialové koberce rozkvetlých vřesů a chladivý brod přes říčku Teplá, ve které krásně osvěžíte svoje jízdou rozhicované tělo. Nebude chybět tradiční průjezd kolem rozhledny Diana, hravá pasáž kolem Jeleního skoku, polňačka k obci s libozvučným názvem Kolová, Peklo, serpentiny zvané „lanýžovka“, nejstrmější stoupání po „Hadí stezce“, rybník Linfart s kostelem ze 13. století, dřevěná vyhlídka nad Doubským lomem, další brody... Cestou navíc mohou bikeři doplnit energii a tekutiny na 3 občerstvovacích stanicích a využít 2 Servis Pointy Park Tool, kde vám rádi pomohou s případnými defekty na vašem stroji.

Jako místo startu trasy B a C je už mnoho let zvolena jedna z nejatraktivnějších lokalit K. Varů – Třída T. G. Masaryka. Ta se nachází nedaleko proslulého hotelu Thermal v centru města. Start je od místa prezentace v Meandru vzdálený dva kilometry. Tento úsek bude přehledně značen, aby se závodníci dostali na start rychle a bezpečně. Start trasy B je v 11:30, trasa C startuje o hodinu později. Těm, co nebudou závodit, ale chtějí své kamarády a blízké povzbudit, doporučujeme procházku po kolonádě, ochutnání zdejších proslulých teplých oplatek a léčivých pramenů, které si zde počátkem července čepovali hvězdy a návštěvníci 51. ročníku Karlovarského filmového festivalu.

V zázemí akce je připravený nabitý doprovodný program pro celou rodinu. Děti mají možnost hrát si v Dětském klubu, jehož centrem je nový stan se spoustou hraček a her. Ani v Karlových Varech nebude chybět Česká spořitelna Specialized Bike Academy KPŽ, ve které se děti pod odborným vedením slavných českých instruktorů zdokonalují v jízdě na kole. Hlavní partner závodu – Česká spořitelna připravila pro děti Modrou zónu s celou řadou soutěží o hodnotné ceny i dětský koutek v kryté jídelně, postavený je i Pumptrack Chupa Chups, kde děti potrénují svoji stabilitu na kole a dostanou kulatá lízátka. Po vyhlášení vítězů na pódiu čeká stejně jako dospěláky také děti vylosování tomboly. Na karlovarském podniku KPŽ je ale největším lákadlem sám Meandr. Uprostřed letních prázdnin zde děti mohou bez zábran skotačit ve vodě, ochladit se a užít si spoustu legrace na písčité pláži skoro jako u moře!

Všichni účastníci závodu budou mít k dispozici nadstandardní servis, na který si při závodech KPŽ rádi zvykli: zdarma lahev vody Rajec v cíli, výtečná kuchyně KPŽ s výběrem ze šesti teplých jídel včetně jednoho sladkého, Birell, krytá jídelna, kavárna s vynikající italskou kávou, stánek s kávou Costa Coffee, hospoda Agrofert s tradičními českými dobrotami, točená zmrzlina, prodejní stánky partnerů, kde si za příznivé ceny můžete zakoupit nejrůznější sportovní zboží... Určitě využijete i Depo Kooperativy s úschovnou kol, sprchami pro ženy a muže, mycí zónou pro kola a mechanickým depem pro základní servis vašich biků. K dispozici je také prádelna Whirlpool, která vám vypere ušpiněné dresy ještě dříve, než nasednete do auta na cestu domů. Společnost Specialized nabízí před závodem možnost zamluvit si a otestovat některé z kol Specialized přímo v závodu.

Prezenční kamion KPŽ pro přihlášení do závodu na místě bude v Meandru otevřen pro přijímání přihlášek v pátek 12. 8.: 18:00 - 20:00 a v sobotu 13. 8.: 8:00 – 11:30. Přihlásit děti je možné do 9:20 - 11:40 dle věkových kategorií. Nejpohodlnější a levnější je ale přihláška předem přes web www.kolopro.cz. Tak neváhejte, elektronické přihlášky přijímáme do středy 10. srpna do půlnoci.

Srdečně zveme všechny bikery, bikerky a milá bikerčata do Varů na tradiční „masakr“ mezi lázeňskými lavičkami a parádní koupačku v meandru řeky Ohře :)

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Zpátky do Meandru"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |