Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Burčák Tour – závod, kde se většině startovního pole doporučuje “nespěchat”

6.9.2016 13:34

Je to jen dva roky, co se příznivcům Kola pro život představil nový závod ve Znojmě a dnes není pochyb, že se zrodila jedna z největších hvězd celé bikerské série. Po 1. ročníku s areálem v Dobšicích se podařilo pořadatelům posunout zázemí do docházkové vzdálenosti od historického jádra Znojma.

Bookmark and Share

Areál Louckého kláštera loni dokázal, že má dostatečnou kapacitu pro více než 2000 účastníků a po letošních jarních úpravách terénu bude zase ještě o stupínek lepší, než v roce 2015. Jediné, co by snad malinko mohlo závodníkům kazit náladu, je pohled na majestátní, leč nečinně chátrající Premonstrátský klášter v Louce z 12. století, který nedočkavě čeká na mecenáše, který by tenhle gigant zachránil. Naštěstí část této velkolepé stavby používá firma Znovín Znojmo pro uložení lahví s tím nejlahodnějším vinným mokem a také pro prodejnu vín, pořádání společenských akcí a provozuje zde také malé muzeum vinařství. To znamená, že bikeři a jejich doprovod budou mít opět místní vína ke koupi a okoštování hned za rohem :).

Pro cyklisty je připraveno celkem sto závodních kilometrů, které jsou rozděleny do tří tratí různé délky a obtížnosti. Všechny bikerské trasy vedou krásnou částí znojemského regionu směrem na Jaroslavicko a zasahují dokonce až k našim sousedům do Rakouska. Jestliže je Kolo pro život seriálem určeným pro každého, kdo má rád horské kolo, tady to platí dvojnásob. Na Burčák Tour opravdu nezáleží na tom, jestli jste začátečník nebo elitní jezdec, jestli jste staří nebo mladí, jezdíte na kole pravidelně nebo jen občas. Podstatné je, že jste se rozhodli užít si aktivní den, trochu více nebo mně si zasportovat spolu s přáteli, kolegy z práce, s rodinou, nebo chcete porovnat síly s nejrychlejšími borci.

Dětské závody budu vyznačeny v parku vedle kláštera, tedy v bezprostřední blízkosti celého zázemí závodu. Mladí bikeři si to po celé dopoledne budou rozdávat na travnaté trase v 6 věkových kategorií, včetně speciální kategorie malinkých závodníků na odrážedlech. Holky a kluci závodí zvlášť, takže bude odstartovnáno dohromady 12 dětských bikerských klání.

 

Naše mladé bikerské naděje se stihnou ještě trochu vydovádět na atrakcích a soutěžích v Dětském klubu, na pumptrackové dráze a v Modré zóně a už bude připravený další start, kterého se mohou zúčastnit spolu se svými rodiči v 12:30 přímo v zázemí. Nejkratší trasa D Burčák Tour – tzv. Fitness jízda měří 17 km, má minimální převýšení 173 m a je určená všem pohodářům, kteří nepřijeli závodit, ale projet se. Co je ale nejpodstatnější – JE ZBRUSU NOVÁ. Účastníky povede nádhernými vinohrady přes Kraví horu a nechybí na ní pěkné výhledy na Znojmo a jeho okolí. Pořadatelé také připravili pro dospělé i děti jedno milé překvapení, které určitě potěší a přinutí sesednout ze sedla každého :).

Také zkrácená závodní trasa C na 31 km s převýšením 308 m bude odpálena u Louckého kláštera. Na trať vyjedou bikeři 5 minut po Fitness jízdě, ale jejich trať povede opačným směrem s nejzazším bodem ve Strachoticích, kde je připravená nová občerstvovací stanice u Vinařství Barabáš. Připravená je ochutnávka kvalitního vína a burčáku, která jezdce určitě nakopne do druhé poloviny závodu. Pokud to nevíte, ing. Barabáš se honosí mezi vinaři neoficiálním oceněním „Král Savignonů“! Druhá občerstvovací stanice u vrbovských vinných sklípků bude společná s trasou B. Tuto občerstvovačku tradičně zajišťují Znojemské strojírny se svojí proslulou kuchyní a ani tady nebude chybět ochutnávka moravského vína a burčáku z vrbovecké oblasti.

Hlavní trasa B zůstala kromě nového dojezdu do cíle a drobných změn před příjezdem do Znojma stejná jako loni. A protože je obrandovaná čísly 57 km a necelých 450 výškových metrů, bude to pro borce na čele asi pěkně rychlá záležitost. Těm, kterým až tolik nezáleží na vyjetých bodech, doporučujeme: Užijte si nejdelší trasu od začátku až do konce se všemi benefity a krásami. Už start v samotném centru Znojma na Masarykově náměstí má nepopsatelnou atmosféru a kromě tisícovky závodníků si ji nenechá ujít váš doprovod a kamery ČT, ale ani místní fanoušci cyklistiky v oknech domů a na náměstí i překvapení turisté.

 

Trasa povede přes Oblekovice a Načeratický kopec do Tasovic. Po průjezdu kamenolomu Tasovice směřuje do Strachotic, přes Oleksovičky okolo Jaroslavického rybníka a zámku do Jaroslavic. Tady vás na náměstí potěší občerstvovačky se sličnou obsluhou, tradičním občerstvením a ochutnávkou Znovínu Znojmo. Dále pojedete podél hranice po Rakouské straně přes vinice a půvabný vrch Lampelberg. Pak se nasměrujete přes Dyjákovičky do Vrbovce s další občerstvovací stanicí u vrboveckých vinných sklepů. Posilněni vyrazíte okolo letiště do Nového Šaldorfa a Oblekovic a proletíte cílem ve Znojmě. Pro každého cyklistu v hlavním závodě si společnost EFKO připravila jako bonus láhev delikatesních okurek.

Registrace on-line za levnější startovné bude možná na www.kolopro.cz do středy
7. 9. 2016 do 24:00


V Louckém klášteře na vás kromě mnoha lákadel pro děti, čeká skvěle vybavené zázemí seriálu Kolo pro život s desítkami prodejních stánků a skvělými službami pro závodníky. Hlavní partner závodu - pojišťovna Kooperativa pro bikery opět zdarma přichystal své DEPO s Bezpečnou zónou pro úschovu kol, teplé sprchy, převlékárny a mycí boxy na kola i mechanické depo v zázemí. Dobrou náladu bude po celý den zajišťovat víno, burčák a navrch přijede všechny potěšit a rozezpívat skupina Paroháči svým koncertem. 150 pořadatelů ze Znojma v čele s Mirkem Kučerou zvou druhou zářijovou sobotu na Jižní Moravu každého, kdo rád jezdí na kole. Přijeďte vyzkoušet jedinečnou atmosféru velkého závodu, který se stal bezkonkurenčním účastnickým rekordmanem Kolo pro život 2015 a i letos se očekává účast převyšující 2.000 závodníků. Více na www.kolopro.cz

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Burčák Tour – závod, kde se většině startovního pole doporučuje “nespěchat”"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014