Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Merida Bike Adventure letos slaví 10. výročí

2.4.2010 12:22

V letošním roce čeká všechny milovníky MTBO již 10. ročník oblíbeného a originálního cyklistického závodu Merida Bike Adventure. Rádi bychom vás stručně informovali o nejdůležitějších novinkách, které pořadatelé pro rok 2010 připravili.

Bookmark and Share

  • Účastníky čeká exkluzivní lokalita: podařilo se vyjednat téměř nemožné – přesvědčit armádu o udělení výjimky, takže většina tras závodu povede územím vojenského újezdu Brdy (Jince), které je veřejnosti jinak nepřístupné a kde objevíte krásná místa a užijete si bikování v dosud nepoznaném terénu (doufejme tedy, že se do prázdnin nezmění situace na min. obrany :-). Celý tento obrovský lesní komplex tak bude během BA10 jen pro nás.
  • Originální centrum: neméně zajímavé bude centrum BA10; v blízkosti vojenského prostoru leží místo s opravdu originální atmosférou – buddhistické Centrum pro meditaci v ústraní u Těnovické skály, s krásnými výhledy po okolí i potřebným zázemím.
  • V rámci jubilejního 10. ročníku bude v  programu BA i nový vložený závod BA Challenge, inspirovaný prvními myšlenkami na pořádání BA z konce 90. let a podobným závodem organizovaným tehdy v Anglii. BA Challenge je určen těm nejnáročnějším příznivcům BA – závodníci se nebudou po první etapě vracet zpět do centrálního kempu, ale budou nocovat v určeném místě někde na trase závodu, ve stanu, který si společně s dalším povinným vybavením povezou s sebou. Spolehnout se tak budou moci jen sami na sebe, odměnou jim ale bude o to silnější a romantičtější zážitek. Patronát nad tímto vloženým závodem převzal nový partner BA – Loap.
  • Malá oslava 10. narozenin: během sobotního večera proběhne malá retrospektiva celé desetileté historie BA a také symbolické ocenění všech závodníků, kteří od roku 2001 ani jednou nechyběli. Ano, i tak věrní příznivci jsou v řadách účastníků BA :-)

 

Za všechny se těší na shledanou

 

Kamil Arnošt

ředitel závodu

foto Zuzana Karlíková

Diskusní fórum pro: "Merida Bike Adventure letos slaví 10. výročí"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |