Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jaroslav Kulhavý celkovým vítězem etapového závodu Bike Vysočina. Ženské zlato putuje do USA.

7.6.2010 14:12

Aktuálně nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý se po skvělém výkonu stal celkovým vítězem třetího ročníku Merida Bike Vysočina. Ženské zlato si odváží Američanka McConneloug. Oba vítězové si s nabitou konkurencí závodníků ze 13 zemí světa poradili podobně suverénně. Závody přesto nabídly dramatickou podívanou.

Bookmark and Share

Do závěrečné etapy Merida Bike Vysočina startovali bikeři handicapovým způsobem na základě výsledků z předchozích dnů závodu. Jako první do závodu vyrazili Kulhavý a Američanka McConneloug, kteří ve svých kategoriích sobotní disciplíny cross country ostatním závodníkům zvučných jmen nedali vůbec šanci. Oba zvítězili suverénním stylem start-cíl.

 

Jako druzí na 44-kilometrovou trať s odstupem přes jednu minutu vyrazili Jan Škarnitzl a Tereza Huříková. Zatímco ženská kategorie proběhla bez většího vzrušení, v mužské kategorii se odehrál velký sportovní souboj. Rakouský biker Christoph Soukup, startující až ze sedmého místa, využil dobré znalosti trati a brzy sjel část ztráty. Následně se soupeři Ulmanem, Van Houstem a Lindgrenem vytvořil silnou stíhací skupinu útočící na druhé místo. Před nájezdem na poslední 4 kilometry trasy se perfektně jedoucímu Soukupovi dokonce podařilo dotáhnout na druhého Škarnitzla. Ten však jeho útok odrazil a vybojoval tak stříbrnou pozici.

"Taktiku jsem žádnou neměl, jel jsem tak, abych neudělal chybu a udržel náskok až do cíle. Na první zóně mi hlásili, že mám asi dvě minuty, takže jsem věděl, že jedu dobře," řekl suverénní Kulhavý pro MTBS.cz. Na domácích tratích tak ještě letos nenašel přemožitele. Navíc porazil svého soka ze světového poháru a hlavní hvězdu závodu Josého Hermidu. Zatímco Hermida byl před závodem na Vysočině ve světovém poháru UCI na třetím místě, Kulhavý byl hned za ním. Nyní si rivalové pozice vyměnili.

 

Etapová podoba závodu Bike Vysočina byla velkou neznámou. Přinesla však tři dny divácky atraktivních a napínavých soubojů. Do poslední chvíle bylo o co bojovat,“ pochvaloval si ředitel závodu Ján Svorada po vyhlášení celkových vítězů netradiční formát závodu, složeného z různých disciplín – sprintu, cross country a závodu s handicapovým startem. „Potěšily mě výkony českých závodníků, kteří obstáli ve velmi silné konkurenci závodníků čela světového poháru a potvrdili výkonnostní skok ke špičce MTB,“ uzavřel spokojený Svorada.


Celkové výsledky Ženy>>
Celkové výsledky Muži>>

 

Petr Slavík

foto: MTBS.cz

Diskusní fórum pro: "Jaroslav Kulhavý celkovým vítězem etapového závodu Bike Vysočina. Ženské zlato putuje do USA."

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |