Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Poslední týdny do startu Karlova běhu Alpine Pro

27.1.2011 10:09

Štafetu zahajovacího závodu seriálu Stopa pro život po přeloženém závodu Lipenská stopa převzal další v pořadí - Karlův běh Alpine Pro, který startuje 12. a 13. února na Božím Daru v Krušných horách…

Bookmark and Share

Karlův běh je mezi běžkaři pojmem. Letos se bude konat jeho jubilejní 40. ročník. Jedním z nejslavnějších vítězů Karlova běhu je medailista z OH a třetí z letošního ročníku Tour de Ski Lukáš Bauer. Vyhrál zde dva ročníky. Jeho první vítězství se datuje k roku 1996, kdy startoval ještě jako junior, druhý Bauerův primát je z roku 2001. Karlův běh je akcí mezinárodního významu díky zařazení mezi partnerské závody evropských dálkových běhů EUROLOPPET.

 

Pořadatelé závodu LK Slovan Karlovy Vary spolu s organizátory seriálu Stopa pro život připravili pro letošní ročník řadu změn, které by měly ještě více vylepšit kvalitu závodu a komfort pro všechny zúčastněné. Novinkou je přesunutí místa startu a cíle na větší prostor u bývalé Celnice hraničního přechodu s Německem. Touto změnou zároveň došlo k prodloužení všech tras. Stejně jako na každý závod seriálu Stopa pro život jsou i pro účastníky závodu na Božím Daru připraveny nadstandardní podmínky v místě zázemí, startu a cíle. Můžete se těšit na vyhřívaný stan s podlahou, teplé jídlo v šesti variacích (masité, bezmasé, sladké…), vyhřívanou převlékárnu, úschovnu lyží a věcí, veliké pódium pro ty nejlepší. To vše za kvalitního ozvučení a moderátorského doprovodu. Novinkou bude také velkoplošná TV obrazovka, na které budete moci shlédnout nejen záběry z ostatních závodů seriálu Stopa pro život. Každý účastník obdrží startovní tašku s hodnotným dárkem. Mazací servis na startu i na trati bude i letos zajišťovat SWIX. Před závodem budeme opět přinášet aktuální mazací rady odborníků. Časomíru a registraci zajišťuje firma SportSoft.

 

Program Karlova běhu Alpine Pro je rozprostřen do obou víkendových dnů. V sobotu 12. února se poběží závod na 30 km volnou technikou – Memoriál Jana Pravečka. Na své si přijdou i děti, pro které jsou vypsány závody na 1, 2, 5 a 10 km. Kdo by si netroufal na ujetí hlavního závodu, může se přihlásit na zkrácenou variantu 21 km. V neděli 13. února je na pořadu dne start závodu klasickou technikou na 45 km – Memoriál Jiřího Čáslavského. Ti méně zdatní mohou absolvovat závody na kratších distancích 10 a 21 km.

 

Trasa sobotního i nedělního hlavního závodu bude z větší části společná a povede po Krušnohorské magistrále. Okruh pro klasiku se poběží v obráceném směru oproti sobotnímu bruslařskému závodu. Zajímavým místem trati bude stopa vedoucí v blízkosti domů obce Pernink a Abertamy.

 

Doprovodný program nabídne spousty zábavy pro děti i dospělé. V prostoru startu a cíle bude lyžařská běžecká škola nejen pro děti. V sobotu v 11:15 vystoupí kouzelník, 12:15 divadelní soubor Olats Otesoc z Prahy, dále bude následovat v 13:00 vyhlášení soutěže o nejhezčího sněhuláka, 13:30 koncert hlavní kapely Kurfürst Band – Německo. Od 14:30 převezme taktovku Dj Kuky a jeho hity a Oldieshity after party ve vyhřívaném stanu.

 

Registrace na Karlův běh Alpine Pro byla již spuštěna. S přihlášením do závodu dlouho neotálejte. Termín zvýhodněného startovného končí již 2. 2. 2011!

 

Více informací naleznete na www.stopaprozivot.cz nebo na www.lkslovan.cz.

Na setkání s Vámi na Božím Daru se těší pořadatelé LK Slovan Karlovy Vary a Stopa pro život.


Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Poslední týdny do startu Karlova běhu Alpine Pro"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |