Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Karlův běh ovládla známá lyžařská jména

21.3.2013 14:19

Známá lyžařská jména ze současnosti i minulosti úřadovala na 42. ročníku Karlova běhu České spořitelny v krušnohorských Abertamech, který byl finálovým dílem seriálu závodů v běhu na lyžích Stopa pro život.

Bookmark and Share

V ženské kategorii ovládla oba závody, sobotní na 22 km volně a nedělní klasiku na 45 kilometrů, reprezentantka Eva Nývltová-Vrabcová. „Ještě mám před sebou o nadcházejících dvou víkendech závody mistrovství republiky, ale letošní sezóna je pro mě zatím dost špatná, tak jsem si chtěla trochu zlepšit náladu. Povedlo se to výborně. V neděli jsem tu jela svůj první lauf, takže jsem moc spokojená,“ řekla Nývltová-Vrabcová.


V sobotním kratším běhu volně se třetím místem blýskla Blanka Paulů, majitelka stříbrné medaile ze štafety na 4x5 kilometrů na olympiádě v Sarajevu 1984! Na vítězku ztratila 10:58 min., a to je ročník narození 1954.


Celkovým vítězem sobotního bruslařského klání se stal Ladislav Rygl, ještě nedávno úspěšný reprezentant v severské kombinaci. Závod si neskutečně užíval. „Teď už se spíš lyžováním bavím. Jezdím jen po práci, když je čas. Na závody vyrazím jen výjimečně, letos to byl můj druhý. Takhle mi to vyhovuje, návrat do kolotoče závodů už mě neláká,“ prozradil Rygl.


Nedělní klasiku na 45 kilometrů zvládl nejrychleji ze všech Němec Oliver Wünsch.

 

Další info na www.stopaprozivot.cz.


Zora Čermáková

foto Miloš Lubas 

Diskusní fórum pro: "Karlův běh ovládla známá lyžařská jména"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |