Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklomaratontour pokračuje na Hané

25.5.2012 14:39

Závodem RWE Okoloolomouce, který se jede již potřetí v okolí hanácké metropole, pokračuje tuto sobotu oblíbený seriál závodů horských kol pro širokou veřejnost Cyklomaratontour 2012.

Bookmark and Share

Fotbalové hřiště v Dolanech, které leží doslova coby kamenem dohodil od Olomouce, se stane centrem závodu Okoloolomouce. Sjedou se sem příznivci cyklistiky všeho věku k pokračování seriálu závodů horských kol Cyklomaratontour 2012. Třetí ročník závodu přitom hlásí mnoho nového.


Nejpatrnější změnou, kterou mohou startující cyklisté zaznamenat, je přesun centra závodu z Hluboček do Dolan. Tou další je pak změna tratě. Pořadatelé totiž museli respektovat nový zákon o užívání pozemních komunikací, což ale ve výsledku závodu Okoloolomouce prospělo. Asfaltové úseky organizátoři Okoloolomouce omezili na skutečné minimum a drtivá část z něco málo přes 30 kilometrů dlouhého okruhu se tak pojede po lesních cestách a z velké části také po zábavných singletrailech.


Závody Cyklomaratontour jsou určeny pro všechny – mohou přijet amatérští závodníci, víkendoví hobby jezdci, rodiny s dětmi, ale i ryzí profesionálové. To vše platí i pro akci Okoloolomouce. Třicetikilometrový okruh mohou účastníci závodu dle zájmu absolvovat jednou či dokonce dvakrát. Myšleno je v programu Cyklomaratontour znovu i na děti, pro něž si pořadatelé připravili závody PIGY dětského poháru a další doprovodný program.
Fotbalové hřiště v Dolanech pak cyklistům nabídne kompletní zázemí a bohaté možnosti občerstvení po závodě, jež bude znovu v rukou společnosti Madeta.


Přihlášky k závodu je možné odeslat prostřednictvím internetu na www.cyklomaratontour.cz, startovné činí 350 Kč. Pro členy MAX 1 Klubu, jímž se můžete stát jednoduchou registrací na www.MAX1klub.cz , je startovné o 100 korun levnější. Registrací do klubu získáte mimo jiné možnost nakupovat cyklistické zboží se slevou až 50 procent a další zajímavé výhody.


Závod Okoloolomouce na 60 km odstartuje z fotbalového hřiště v Dolanech v 11:30 hodin, o deset minut později se na trať vydají i účastníci kratšího závodu na jediný okruh a tedy 35 km. Předtím již od 10:00 hodin budou probíhat závody dětských kategorií na tratích přizpůsobených dětem dle věkových kategorií.


Více informací o seriálu, včetně elektronického přihlašování a dalších novinek naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz

 

 

 

 

-max1-

Diskusní fórum pro: "Cyklomaratontour pokračuje na Hané"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |