Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklomaraton Olomouc nabídne atraktivní trať

22.5.2014 15:12

Již popáté se do Olomouce vrací cyklistický závod pro širokou veřejnost Cyklomaraton Olomouc. Odstartuje 24. května a připraveny budou dvě trasy pro závodníky na horských kolech, dětské závody a bohatý doprovodný program. Centrum závodu bude v Dolanech, které leží doslova coby kamenem dohodil od hanácké metropole.

Bookmark and Share

Cyklomaraton Olomouc dal již v předchozích ročnících zapomenout na klišé o rovinaté Hané. Zdejší trať se řadí k těm náročnějším v celoročním seriálu, ale zároveň nabídne vše podstatné, co má závod horských kol mít. Široké cesty, úzké pěšinky, technické úseky – zkrátka zábavná a atraktivní trať pro horská kola. Navíc bude závod mistrovstvím republiky pro sluchově postižené cyklisty.

V seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton bývá zvykem, že jsou připraveny dvě délky tras a stejně tak tomu bude i v Olomouci. Kratší trať má 30 kilometrů a 650 metrů převýšení. Delší trasa měří 50 kilometrů a má převýšení 1130 metrů. Pojede se okolo radíkovské pevnůstky a z mnoha míst na trati se účastníkům naskytnou neobvyklé výhledy na Hanou a dokonce na Jeseníky.

 

Hlavní závod Cyklomaraton Olomouc startuje v pravé poledne z fotbalového hřiště v Dolanech. Předtím již od 10.00 hodin budou v areálu probíhat i závody dětských kategorií na tratích přizpůsobených dětem dle věkových kategorií. Na své si přijdou i ženy, které se mohou svěřit do péče AVON ladies v růžové zóně a nebo se mohou třeba i s dětmi vydat na krátkou pohodovou AVON jízdu proti rakovině prsu, kterou v rámci Mercedes-Benz Cyklomaratonu organizuje právě značka AVON. Cyklojízda volně navazuje na tradiční Avon pochody, její účastnice získají speciální růžové číslo a růžové potítko AVON. Výtěžek ze startovného půjde na konto AVON proti rakovině prsu.

Součástí bohatého doprovodného programu ale bude také oblíbený závod na stacionárních kolech Mercedes-Benz Gold Sprints, v němž si můžete vyjet zajímavé věcné ceny, a nebo podobný závod, ale na handbiku na stánku Černých koní. K dispozici bude navíc jako na všech zastávkách seriálu Cyklomaraton 2014 i půjčovna horských kol značky Specialized (doporučujeme využít možnost on-line rezervace na stránkách seriálu).

 

Více o závodě a přihlášky na Cyklomaraton Olomouc najdete na www.cyklomaraton.com.

 

 

-eventmedia-

Diskusní fórum pro: "Cyklomaraton Olomouc nabídne atraktivní trať"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |