Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jobánek vyhrál Drásala v novém rekordu

9.7.2012 19:20

Vítězem 19. ročníku Bikemaratonu Drásal České spořitelny v Holešově se stal jezdec týmu MeridaBiking Jan Jobánek. Nejstarší maraton v České republice, který byl sedmým závodem letošního ročníku Kola pro život, navíc vyhrál v novém rekordu.

Bookmark and Share

Královskou trasu dlouhou 115 km zvládl v nejrychlejším čase v celé historii závodu: 4:38:30 hod. Na druhém místě se ztrátou dorazil do cíle se ztrátou 2:31 min. Ondřej Fojtík (Toyota Dolák), třetím nejlepším drásalovcem se stal Petr Dlask (Madeta Fitness/Specialized).


Jobánek se radoval z druhého vítězství na Drásalovi v kariéře. „Předloni jsem vyhrál až v závěrečném spurtu, když jsem porazil Honzu Hrušku. Letos jsem jel prakticky od začátku sám, což nebylo vůbec jednoduché. Několikrát jsem si říkal, že jsem udělal blbost. Zdejší závod je hodně dlouhý a bál jsem se, že mě kluci zezadu dojedou. Můj náskok se pohyboval mezi minutou a dvěma, na víc jsem to vytáhnout nedokázal,“ řekl Jobánek. Na překonání rekordu prý před startem nemyslel. „Věděl jsem, že dosavadní nejlepší čas byl 4:41. Posledních pět kilometrů jsem se díval na hodinky a tušil jsem, že by to mohlo vyjít. Ale víc než rekord mě zajímalo vítězství,“ přiznal šampión z královské trasy Drásala.


S obrovským vedrem se na stejné trati mezi ženami nejlépe vypořádala Jana Juračková, na krátké trase Drásala (50 km) byli nejrychlejší Jiří Daněk a Denisa Stodůlková (oba Česká spořitelna-Specialized).
 

ČS MTB Team

foto Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Jobánek vyhrál Drásala v novém rekordu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz