Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Okoloústí patřilo Dlaskovi

18.7.2012 15:01

V rychlém závodě okolo jezera Milada nedaleko Ústí nad Labem se z vítězství radoval cyklokrosař týmu Madeta Fitness Specialized.

Bookmark and Share

Již devátým dílem pokračoval v blízkosti metropole Ústeckého kraje seriál závodů horských kol Cyklomaratontour 2012. V sobotu 14. července se do malebné krajiny Českého středohoří sjeli cyklisté z celé republiky, aby se vydali na tratě okolo umělého jezera Milada.
 

Unikátní jezero Milada, které vzniklo zatopením bývalé těžební jámy hnědouhelného lomu a je místy hluboké až pětadvacet metrů, bude v budoucnu sloužit k rekreačním a sportovním účelům. Cyklisté se však po jeho břehu mohou prohánět již nyní – v uplynulých letech zde ostatně byla vybudována i cyklostezka a o uplynulém víkendu se zde, stejně jako v loňském roce i letos, konal cyklistický závod RWE Okoloústí. Ten svým účastníkům ukázal neobvyklý obrázek. Krajina, ve které je trasa závodu vedena, vznikla totiž z velké části uměle. Z výsypek, odvážených z dolu, byly vytvořeny kopce a návrší, které nabízejí mnohdy nový a dosud neznámý pohled na Krušné hory i města v jejich podhůří.


Devátý podnik letošního ročníku Cyklomaratontour našel své zázemí stejně jako vloni na fotbalovém hřišti v Roudníkách. V okolí jezera Milada a v předhůří Krušných hor připravili pořadatelé závodu svým charakterem spíše jednodušší trať, která vedla především po širokých lesních cestách a troufnout si na ni tedy mohli všechny skupiny cyklistů i z řad široké veřejnosti. Účastníci si mohli vybrat, zda pojedou závod na 25 kilometrů s převýšením 571 metrů, anebo zda si troufnou na dlouhou trať vypsanou na dva okruhy.


V hlavním závodě na 50 kilometrů si na čele vypracovali drobný náskok před pronásledovateli Filip Eberl (Remerx Merida Team Kolín), pro něhož byl závod zpestřením přípravy před blížícím se mistrovstvím republiky v cross country, a úspěšný bývalý cyklokrosový reprezentant Petr Dlask. A právě vytáhlý cyklista stáje Madeta Fitness Specialized pak dokázal svého soupeře setřást a dojet si do cíle RWE Okoloústí pro vítězství. Padesátikilometrovou trať zvládl projet v neuvěřitelném čase 1:39:33. Stříbrný Eberl zaostal o necelé dvě minuty, pro bronz si přijel s odstupem další půlminuty Michal Bubílek (Kellys Bikeranch). Mezi ženami se z vítězství na dlouhé trati radovala Hana Ježková (GT Bicycles Oportunity) před Ilonou Bublovou (Rock Machine – Cyklomax) a Janou Svobodovou (JUKO Team). Kratší trasu, vypsanou na jediný pětadvacetikilometrový okruh, ovládli Dmitri Yarošenko a Hana Hrubá. Kompletní výsledkové listiny >>>


Protože závody Cyklomaratontour jsou určeny pro všechny, přišli si na své kromě dospělých cyklistů i ryzích závodníků také děti. Pro ně si totiž pořadatelé připravili závody PIGY dětského poháru s tratěmi od jednoho do čtyř kilometrů přizpůsobenými věku dětí a další doprovodný program. Bohaté a chutné možnosti občerstvení cyklisté našli v občerstvovacím stanu společnosti Madeta.


Cyklomaratontour pokračuje 4. srpna na opačném konci České republiky – v Ostravě. Více informací o celém seriálu Cyklomaratontour i závodu RWE Okoloostravy naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz, kde je také možné se k závodu i přihlásit. Startovné činí 350 Kč - pro členy MAX 1 Klubu, jímž se můžete stát jednoduchou registrací na www.MAX1klub.cz, je startovné o 100 korun levnější. Registrací do klubu získáte mimo jiné možnost nakupovat cyklistické zboží se slevou až 50 procent a další zajímavé výhody.

 

-max1-

Diskusní fórum pro: "Okoloústí patřilo Dlaskovi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |