Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklomaratontour pokračuje pod Krušnými horami

21.7.2011 13:12

V malebné krajině Českého středohoří se tuto neděli po zastaví celoroční seriál cyklistických závodů Unilever Cyklomaratontour 2011. Jedenáctým podnikem seriálu je na zbrusu nové trati závod RWE Okoloústí.

Bookmark and Share

Po čtrnáctidenní pauze se nedaleko krajského města Ústí nad Labem, sedmého největšího města republiky, znovu roztočí kola cyklistické Unilever Cyklomaratontour. V zajímavém prostředí okolo umělého jezera Milada se pojede již 11. ročník RWE Okoloústí, který láká na mnoho nového.

První novinkou RWE Okoloústí 2011 je přesunutí startu a cíle do nového areálu, jímž bude fotbalové hřiště v Roudníkách. Tou hlavní změnou si ale prošly tratě - bude se závodit na 25 kilometrů dlouhém okruhu s převýšením 571 metrů, který vede především po širokých lesních cestách. Účastníci půlmaratonu jej absolvují dvakrát, takže celkově ujedou v sedle svých bicyklů 50 kilometrů.

 

Organizátoři chtějí závod pod Krušnými horami zpřístupnit všem zájemcům o cyklistiku. Proto bude trať RWE Okoloústí 2011 o něco jednodušší než v minulých letech. Kromě závodních kategorií bude vypsána také Allianz volná jízda, určená pro všechny cyklisty, kteří závodit nechtějí nebo si na závod v ostrém tempu netroufnou, a přesto by se po trase závodu rádi pohodovým tempem projeli.

V rámci doprovodného programu bude postaráno i o děti, které se mohou účastnit závodů Pompo Tygříkova poháru na tratích dlouhých od jednoho do čtyř kilometrů s náročností úměrnou jednotlivých věkových kategorií. A kromě závodění se děti mohou navíc i něco nového naučit a nebo se zdokonalit v jízdě na kole v Allianz Cyklo Škole, která bude po celý den probíhat v areálu startu a cíle. Dětem se zde bude věnovat vyškolený instruktor, který jim nastaví správný posed, přilbu a poradí jim při zdolávání umělých překážek na cvičné dráze.

Účastníci RWE Okoloústí obdrží od pořadatelů krásné červené oficiální tričko Cyklomaratontour. Součástí startovného ve výši 350 Kč je také Allianz úrazové pojištění na den závodu zdarma.

Více informací o celém seriálu Cyklomaratontour i závodu RWE Okoloústí naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz. Zde je také možné se k závodu i přihlásit.

 

 

-max1-

Diskusní fórum pro: "Cyklomaratontour pokračuje pod Krušnými horami"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |