Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

CRAFT 1000 MILES ADVENTURE – jak to bylo, závěr

6.11.2012 15:52

Text a foto Honza Vlasák - Středa 11.7.: Už čtvrtou noc se mně zdá o vlastnoručně upečených buchtách s rybízem. Probuzení nebývají příjemná, ale dnes jsu optimista. Za pár hodin bych měl být ve Františkově – v cíli 500 mil. Buchty jsou reálnější a reálnější.

Bookmark and Share

Zatím se nacpu zbytky od včerejška. Takhle po ránu mám scvrklé břicho a moc se toho do mě nevejde, ale za poslední týden jsem si docela zvykl jíst takhle brzo. Za éry horolezce, když jsem žil v Tatrách, jsem byl schopen naplnit břich ve tři ráno prakticky na celý den.


Příjemně jetelná cesta plní jednoho optimismem, ale brzo jsem dospěl na polskou hranici, mezi obligátní patníky s červenou čepičkou, balvany, kořeny a vysoké borůvčí... Bahno naštěstí už trochu oschlo. Stezičky komplikovaně objíždějí napolo vysušená bahniska.

 

Letargicky se trepu vpřed. Stezka není úplně nejetelná, ale já jsu totálně mdlý a nepoužitelný. Kladským sedlem vede asfaltka a je tu velký altán a kupa stanů kolem. A těch prázdných flašek, ojojoj! Kolem osmé tu vládne půlnoc. Safra, že já se nikdy nemůžu vyskytnout v pravý čas na pravém místě. No – včera v Šanově se zadařilo. Nemohl jsem být současně tam i tady.


Smrk – 1125 m. nad mořem. S úlevou opouštím hranici. Cesta je lepší a lepší. Duše by se měla plnit euforií z blížícího se úspěšného konce, ale dnes převažuje obava, co mně ten zatracené Kopka ještě nachystal. Za chvilku je z papírové mapy jasný, že zbytek bude po cestách. Je to dobrý. Hned se zbavuju roztrhaných zabahněných ponožek. Kdyby byla trasa jen o kousek delší, musel bych vzdát pro naprosté vyčerpání tukových zásob.


A je to tady – cílový oblouk, vítající kamarádi. Tachometr ukazuje 950 kilometrů – teda o 130 více, než měří trasa. Je tu taky Tilo Arnhold, který přijel včera večer a Tom Vávra. Ten dojel ještě o den dřív, takže je s kým konfrontovat první dojmy. Borůvkové knedle, vařené krásnou paní krčmářkou, jsou zlatým hřebem historického dne.


Dojel jsem den před posledními cyklisty, co dokončili. Standa se Silvií se přiřítili zhruba 24 hodin po mně. Po 16 dnech na trase dorazil do cíle i běžec Petr Ozogán. Já jsem byl po sléze odsunut na úplný konec pro nedodržení trasy. Na pěti místech, dohromady 12 kiláků, jsem jel rovnoběžně s trasou. Jináč – dnes po ránu se přihrnuli do cíle 1000 mil v Nové Sedlici Patrik Bártík a Martin Klofanda. Celých 1000 mil zvládl i běžec Martin Šebánek – za 22 dní a 23 hodin.

 

Honza Vlasák

Diskusní fórum pro: "CRAFT 1000 MILES ADVENTURE – jak to bylo, závěr"

Názor Autor Datum a čas
RE: CRAFT 1000 MILES... Honza 17. 11. 2012, 10:02
RE: CRAFT 1000 MILES... Honza V. 11. 11. 2012, 11:00
RE: CRAFT 1000 MILES... Tonda Z. 11. 11. 2012, 09:20
RE: CRAFT 1000 MILES... Honza Vlasák 6. 11. 2012, 17:19

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |