Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cykloturistika v Česku: má potenciál?

24.5.2013 11:14

Cyklistická sezóna je v plném proudu a časopis COT Business věnuje tomuto tématu celé číslo. Dovolíme si jej za Vás prolistovat.

Bookmark and Share

Jsme odsouzeni být populární cykloturistickou destinací," říká v rozhovoru Daniel Mourek z Nadace Partnerství. Exkluzivní interview o dálkových cyklotrasách však poukazuje nejen na silná, ale i na slabá místa tuzemské cykloturistiky. A nyní blíže k jednotlivým kapitolám:

  • Greenways.cz – nový portál pro fanoušky dálkových tras

Na začátku letošní sezony byl spuštěn nový turistický portál, který cykloturisty provede po dálkových trasách celé České republiky. Informační portál Greenways.cz zastřešuje celou rodinu dálkových stezek a nabízí základní informace k českým dálkovým a tematickým trasám.

 

Rozvoj českých zelených stezek Greenways a dalších tras koordinujeme už od poloviny 90. let, kdy jsme pod svá křídla převzali dálkovou trasu Greenway Praha–Vídeň. Od té doby jsme se začali starat o rozvoj českých úseků cyklistické sítě EuroVelo, Labskou stezku a na jižní Moravě se nám ve spolupráci s obcemi a dalšími partnery podařilo vybudovat síť Moravských vinařských stezek, o kterých si troufnu říct, že jsou jedním z nejoblíbenějších cykloturistických
produktů v České republice
,“ vysvětluje Juraj Flamik z Nadace Partnerství, která rozvoj stezek podporuje ve spolupráci s Nadací České spořitelny i formou grantů.

 

Více o portále Greenways.cz se dozvíte na webu COT business.

  • Jak využít potenciál cykloturistiky v Česku?

Česká republika má více než 40 tisíc kilometrů značených cyklotras a přes 2 tisíce kilometrů cyklostezek. Podle posledních průzkumů jezdí na kole téměř polovina našich obyvatel. Umíme ale potenciál stále populárnější cyklistiky využít? Proč čeští cyklisté jezdí na dálkové trasy do zahraničí a zahraničních cyklistů k nám nejezdí tolik jako třeba do Rakouska či Německa? Čísla z Německa přitom uvádějí, že ekonomické přínosy cykloturistiky jsou
značné. Umíme je využít i my?

Odpovědi naleznete na COT business.

  • Východní Moravou na kole: podél vody, po vodě i s průvodcem na neznámá místa hor

Vybrat z nepřeberné nabídky cyklotras na východní Moravě, to je hodně těžký úkol. Kraj s kouzlem rozmanitosti nabízí pro každého cyklistu něco: široké rovinaté trasy, vysokohorské terény, bikerské dráhy i klidné polní cesty přes rozkvetlé louky. Některé projekty jsou zcela ojedinělé i v rámci celé České republiky. 

  

Setkání plavby a cyklistiky na Baťově kanálu, Cyklostezka Bečva – 160 km na kole podél

řeky nebo Bike Resort Valašsko, destinace, o kterých se více dočtete na COT business.

 

  • Daniel Mourek: Jsme odsouzeni být populární cykloturistickou destinací

 Začnete-li pátrat po novinkách, statistikách či trendech v oblasti cyklistické dopravy nebo cykloturistiky v České republice, téměř jistě při svém hledání skončíte u Nadace Partnerství a jejího programu Greenways, případně u národního cyklokoordinátora Ing. Jaroslava Martinka z Centra dopravního výstupu a jeho týmu. Rozhovor s Ing. Danielem Mourkem z Nadace Partnerství, který je zároveň členem týmu národního cyklokoordinátora a viceprezidentem Evropské cyklistické federace, Vám ušetří práci. Týkal se především dálkových cyklotras a jejich značení. Zabředlo se ale i do problémů, které rozvoj cykloturismu v Česku provázejí. 

Celý rozhovor přináší COT business.

 

  • Poškodí Singltrek pod Smrkem konkurenční šarvátky?

 V okolí Nového Města pod Smrkem a Lázní Libverda na Liberecku vyrostl v uplynulých letech unikátní projekt jednostopých stezek pro jízdu na horském kole. Díky vpravdě raketovému růstu zájmu cyklistické veřejnosti projekt plní to, co si jeho autoři vytkli jako jeden z cílů – poskytuje příležitosti pro rozvoj cestovního ruchu. Jenže poslední týdny ukázaly, že tento rozvoj může každý chápat po svém.

 

Co je zdravá konkurence, a co naopak vykrádání původně originálního podnikatelského záměru? Více do sporu nahlédnete v COT business.

  • S kolem vlakem

 Pohodlným řešením, jak se přepravit i s kolem, je vzít si svůj jednostopý dopravní prostředek s sebou do vlaku. Redaktoři z COT business zjišťovali, kdo a za jakých podmínek vás s kolem přepraví.

  

Blíží se letní sezona a s ní samozřejmě i čas nejrůznějších výletů. Oblíbenou letní kratochvílí

mnoha Čechů je cykloturistika. Pokud máte okolní cesty již projeté, nejspíše budete řešit,

jak se s kolem dostat do vzdálenějších míst vašich cyklotoulek. Více v COT business.

 

Další témata, jako Jak na výlet bez vlastního kola či tipy na výlety si můžete přečíst v časopise pro nejlepší orientaci v cestovním ruchu, COT business.

 

-inzerce-

Diskusní fórum pro: "Cykloturistika v Česku: má potenciál?"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz