Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kdo jel rychle, dešti ujel

2.7.2015 07:48

Rychlý ale profilově velmi náročný sedmý závod KPŽ 2015 ve Vrchlabí zvládl nejlépe a bez defektu Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade) a letos neporazitelná Anna Šmídová (Nilfisk ALTO pro cycling).

Bookmark and Share

Počasí jak přes kopírák toho orlického před týdnem, s tím, že předpověď tentokrát jasně proklamovala jenom déšť… to nebyla zrovna povzbudivá pozvánka na cyklistickou akci v Krkonoších v sobotu 27. června. Odpovídal tomu i počet předem přihlášených závodníků, 867. Všichni, kdo závod celý rok připravovali, se postupně rezignovaně smiřovali s neodvratitelným faktem: Bude hnusně, přijede málo lidí. Výsledný počet 1357 účastníků proto překvapil místní pořadatele i organizátory seriálu. 500 lidí zřejmě do poslední chvíle čekalo, jestli se meteorologové zase neseknou, a když se po ranním mžení mraky začaly rozestupovat a blednout, vzali kolo a přijeli s celou rodinou. Místní ani skalní příznivci KPŽ a JT nezklamali a udělali nám vážně radost.

Dopoledne si to na ideální travnaté ploše letiště Vrchlabí rozdaly děti v rámci Jétéčka a Martin s Bóďou a dalšími stavěči trati jim pěkně zamotali hlavičky. Závody byly pěkně pestré, plné zatáček a překážek, i kopeček se našel, a děti mohly předvést, co už na kolech umí a jak je jízda baví. Po skončení dětských kategorií spousta z nich znovu nasedla na kolo se svými rodiči a dali si společně vyhlášenou vrchlabsko-špindlerovskou Fitku. Chtěli totiž zažít bezvadné výjezdy lanovkou i s kolem až na vrcholky našich nejvyšších hor a jízdu po hřebenech a z kopců do údolí. Nejen pro závodníky trasy D platilo: Kdo jel rychle, užil si teplé dusno a ujel dešti. Déšť zase pokropil každého, kdo se víc kochal a nespěchal. Dík patří pořadatelům, kteří právě na Fitness jízdě během deště stahovali ze Strážného malé děti autem, aby nenastydly a nemusely absolvovat nebezpečnou jízdu na kole na kluzké trati z kopce dolů. Spousta dětí ale tohle privilegium odmítlo a dalo to. Bravo!

Čelo hlavního závodu bylo už na startu trochu prořídlé a chyběly v něm esa kápežetkových akcí. Jaroslav Kulhavý, Kristian Hynek, Matouš Ulman, Jirka Hudeček, Jan Strož se ve stejný den vydali na brutální trasu Südtirol Sellaronda HERO, na které se odehrály dramatické souboje MS v maratonu. Jediný, kdo z české bikerské Elity dal přednost KPŽ, Pavel Boudný (Česká spořitelna - Accolade), na tom nakonec opravdu vydělal. Nikomu z Čechů těžké italské velehory nesedly, mnozí vzdali, zato Pavlovi to ve Vrchlabí zase vyšlo. Hned po startu v prvním a zároveň nejtěžším kopci na Žalý se Boudný spolu se stále vynikajícím Václavem Ježkem (IVAR CS Author) oddělili od zbytku pole a dlouhou dobu se střídali v udávání tempa na čele a spolupracovali. Nakonec se Pavel od Venci odpoutal, jel co to šlo a tak to zůstalo až do konce závodu. Pro první místo si do cíle dojel osamocený s více než dvouminutovým náskokem.


V ženách si ke svým dosavadním zlatým přidala další vítězství se šťastným číslem sedm naprosto famózním způsobem Anna Šmídová (Nilfisk ALTO). Anička je letos k neporažení a svůj náskok před soupeřkami závod od závodu zvyšuje. Tentokrát přijela na prvním místě s 9 minutovým náskokem před druhou, Janou Šimánkovou (Alset Racing).
 

Martina Ptáková

Diskusní fórum pro: "Kdo jel rychle, dešti ujel"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |