Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Okruh Luhačovským Zálesím má za sebou druhý ročník

26.7.2016 09:24

Na start druhého ročníku závodu horských kol se v sobotu postavilo téměř 300 závodníků ze všech koutů České republiky a Slovenska. V Luhačovicích je uvítalo nejen slunečné počasí, ale především náročná trať v okolí vrcholu Komonce, kterou v nejlepším čase zdolal Ondřej Fojtík. Loňský vítěz Petr Holzner vybojoval třetí místo.

Bookmark and Share

Už podruhé se lokalita Komoneckých stezek, ležících nad Luhačovickou přehradou v oblasti Vizovické vrchoviny, otevřela všem příznivcům horské cyklistiky. Že jejich zdolání není žádný med, se v hlavní kategorii přesvědčilo přibližně 200 závodníků. Oproti loňsku se navíc kopcovitá trasa prodloužila na rovných 28 kilometrů. V kombinaci s náročným terénem a převýšením 1300 metrů tak dal závod zabrat nejen samotným jezdcům, ale také jejich kolům – téměř dvě desítky jich do cíle nepřijelo kvůli defektu.

Organizátoři akce ale nezapomněli ani na mladší ročníky a cyklistická batolata. V dopoledních hodinách se proto u hotelu Vega v Pozlovicích prostřídali závodníci v kategoriích od 2 do 14 let. Odpoledne pak patřilo dorostu i ostříleným cyklistům. Mezi muži se jako absolutní vítěz umístil Ondřej Fojtík s časem 1:13:13 závodící za Force KCK Zlín. Ženskou kategorii ovládla Lucie Gruchalová s časem 1:33:47, která reprezentuje oddíl Lowell Pro Šafrata Bohumín.

„Příprava druhého ročníku byla pro nás organizátory velmi komplikovaná, všechen stres nám ale vynahradila ta spousta pozitivních ohlasů. Závodníci si vedli skvěle, dali ze sebe všechno a na výsledkové listině je to taky znát. Pro nás je pak největší útěchou fakt, že vše proběhlo bez zranění. Hodně diskutované téma teď bude třetí ročník. Prozatím ale nic konkrétního neslibujeme,“ říká František Divoký z Cyklotoulek Luhačovským Zálesím, které se společně se společností Luhačovské Zálesí a hotelem Vega na přípravě závodu podílí.

Výsledková listina i fotky jsou k dispozici na webu

Petr Fojtík

Diskusní fórum pro: "Okruh Luhačovským Zálesím má za sebou druhý ročník"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |