Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Když kola na den ovládnou město aut

10.5.2017 11:30

13. května zavítá již poosmé Kolo pro život do Mladé Boleslavi.Trasy závodu v „Bolce“ patří v seriálu k těm technicky nejméně náročným a také nejrychlejším, o konečném umístění zato bojují závodníci v dramatických spurtech do posledních centimetrů.

Bookmark and Share

Kromě cílové brány najdete v zázemí akce na Krásné louce stanové městečko se skvělými službami pro závodníky, nabitý doprovodný program pro všechny účastníky a stánky partnerů seriálu Kolo pro život. Ve městě automobilů získal bikerský závod obrovskou popularitu jak u závodníků, tak u diváků, kteří se kromě parádních jezdivých tratí mohou těšit i na atraktivní doprovodný program pro celou rodinu.

Hlavní trasa B měří 53 km s převýšením 784 m a startuje v 11:30 tradičně od Zákaznického centra ŠKODA AUTO. Letos bude závodníky zavádět na trasu opět závodní speciál Škoda Fabia R5. Slavný vůz provede peloton městem až k místu ostrého startu do zázemí a zůstane zde vystavený po celé odpoledne, aby ho mohli obdivovat malí i velcí návštěvníci akce. Bikeři budou dále pokračovat podle řeky Jizery do Čejetic, kde je čeká první kopec po silnici. Zde se peloton rozdělí před nájezdem do terénu. Polními cestami se účastníci dostanou do Hrdlořezského dolu, kde je čekají dva výjezdy a sjezdy v terénu. Poté vystoupají do Hrdlořez, kde se nachází občerstvovací stanice. Po ní následuje rovinatá pasáž v bělských lesích, které přivedou závodníky až k impozantní zřícenině hradu Zvířetice. Tady čekají na cyklisty dva prudké výjezdy a letos poprvé průjezd hradním příkopem. Potom už se jezdci vracejí zpět k cíli. Čeká je technický sjezd lesem na louku k Jizeře, druhá občerstvovačka, poslední výjezd do Dalovic a sjezd Čejeticemi zpátky k areálu do cílové brány.

Zkrácená závodní trasa C měří 31 km s převýšením 550 m a startuje v 12:30 z areálu na Krásné louce. První polovinu závodu jedou závodníci po stopách „Béčka“. Vítanou změnou letošního závodu je vynechání zadní smyčky v Hrdlořezském dole. Po vystoupání na občerstvovací stanici následuje druhá novinka na trati, kdy „Céčko“ pokračuje dále k Bítouchovu a sjíždí odlišným sjezdem než v předchozích letech. Ve sjezdu se napojují na trasu B a pokračují už spolu až do cíle.

Nezávodní trasa D - Fitness jízda měří 20 km a má nepatrné převýšení 360 m. Start vyjížďky pro rodiny s dětmi a cyklisty pohodáře je naplánován hned po „Céčku“ v 12:30 z Krásné louky. Účastníci se projedou v tempu, jaké si vyberou, přes Čejetice, Podlázky a Bukovno až do Hrdlořez, kde na ně bude čekat bohaté občerstvení. Novinkou mladoboleslavské „Fitky“ je sjezd k Jizeře, podél které se po rovině vrátí až do cíle. Poněkud netradičním, ale o to více vítaným účastníkem Fitky bude i náš nejúspěšnější biker Jaroslav Kulhavý, který pro tento závod zvolí pohodové tempo spolu s ostatními. Kdo z běžných smrtelníků může říct, že startoval a vyhrál nad Jaroslavem Kulhavým? :-)

Pro dětské závody ČT Déčko Junior Trophy je tradičně vyhrazená široká louka vedle areálu na Krásné louce. Díky tomu je připravena trať s širokým startem, který umožňuje spravedlivý start pro všechny malé závodníky. Závod po louce díky pracovitým krtkům občas trochu drncá, proto je dobré přichystat předem správně nahuštěné pneumatiky! I tady bude dětem fandit a možná si to s některými na kole rozdá Jaroslav Kulhavý a druhý vzácný host, veslař Ondřej Synek. Ten návštěvníky navíc potěší autogramiádou v čase 10: 15 – 10:45 na stánku ŠKODA. Po dopoledních závodech bude pro děti tradičně připraven bohatý program v areálu, kde je kromě všech lákadel od organizátorů KPŽ a partnerů k dispozici i místní dětské hřiště.

Mladoboleslavský závod je úzce spjatý i s městem Bakov nad Jizerou, na jehož pozemcích se velká část závodu odehrává. Letos je tomu přesně 520 let, co byl Bakovu přidělen status města. Vzhledem k tomu bude vypsána speciální cena pro 520. závodníka v cíli. Cenu předá osobně starosta Bakova, Radim Šimáně.
 

V Mladé Boleslavi se tým pořadatelů bude opět snažit připravit závod tak, aby byli všichni účastníci spokojeni. Přijeďte se přesvědčit, v polovině května bývá jaro v sedle kola nejkrásnější!

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, a.s.

Diskusní fórum pro: "Když kola na den ovládnou město aut"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz