Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Klasika mezi cyklotrasami napříč Amerikou

29.6.2017 10:00

Snem každého z nás je projet co nejvíce kilometrů na kole. Avšak přemýšleli jste už o výletu na kole v USA? Já ano ...

Bookmark and Share

Jestli chcete opravdu poznat Ameriku na kole, není pro vás lepší volba než trasa Trans America. Zabere asi tři měsíce, takže jestli cestujete s povolení ESTA do USA, je načase začít nad cestou pořádně rozmýšlet.
 

Trasa začíná mezi kopci v Astorii ve státě Oregon. Cestou ochutnáte spoustu mořských ryb a místních specialit, za dobu existence trasy totiž po cestě vznikla spousta kaváren a restaurací. Vyschlé kopce Oregonu vás dovedou do Idaha, kde kolem řeky Salmon River a spousty památných míst amerických indiánů pojedete dále.

Výhledy v Yellowstonském parku a v Grand Tetonu ve Wyomingu vám pak vezmou dech. V coloradském Kremmlingu se vyschlá země změní v horskou krajinu. Další zastávkou může být Arkansas River nebo Pueblo, kde budete v půlce. Slavné masové koláče si dáte v Missouri a na Široké pláni si odpočinete na úplně placatém terénu.

 

V Chesteru přejedete řeku Mississippi a zamíříte do velmi živého studentského města Carbondale. Přes Kentucky šlápnete do pedálů a jste Appalašskýh horách. Pak kolem největších jeskyní na světě Mammoth Cave a trasu zakončíte v Yorktownu v Chesapeake Bay. Hlavně si ale nezapomeňte skoro tříměsíční cyklovýlet do USA s ESTA visa naplánovat včas, protože s ESTA visa můžete vycestovat jen na 90 dní v kuse!

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Klasika mezi cyklotrasami napříč Amerikou"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |