Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

FOR BIKES 2018: Největší cykloveletrh potvrdil svou výjimečnost, přilákal přes 30 tisíc lidí

10.4.2018 15:02

Devátý ročník největšího cykloveletrhu v Česku i střední Evropě přilákal uplynulý víkend do PVA EXPO PRAHA přes tři desítky tisíc milovníků kol. Návštěvníci mohli vybírat v 5 halách výstaviště z téměř 300 vystavovatelů, kteří představovali novinky, trendy i doplňky ze světa cyklistiky pro profesionály, nadšence i rodiny s dětmi.

Bookmark and Share

V pořadí devátý ročník FOR BIKES potvrdil svou výjimečnost nejen u nás, ale i ve střední Evropě, když se jej v halách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA zúčastnily více než tři desítky tisíc návštěvníků. Třídenní svátek cyklistiky v pátek 6. dubna slavnostně zahájili předseda představenstva ABF, a.s. Pavel Sehnal, generální ředitel ABF, a.s. Tomáš Kotrč, prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek, náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek, profesor Pavel Pafko a nejúspěšnější český paralympionik Jiří Ježek.

Součástí bohatého doprovodného programu byly i cyklistické závody. Vítězem pátečního AUTHOR SILNIČNÍHO KRITÉRIA se stal Vojtěch Hačecký z celku Elkov Author, který zvítězil potřetí. Na stupně vítězů ho doprovodili druhý Václav Sirůček a třetí Jaroslav Kulhavý. V sobotním MTB HERVIS RACE FOR BIKES pro horská kola si pro první místo dojel Jan Škarnitzl z Mitas Trek. Těsně za ním skončili Daniel Mader a Petr Tatíček.

Svou spokojenost neskrývali ani vystavovatelé. Například Roman Čechura z Cyklomax uvedl: „Za fenomén FOR BIKES jsme nesmírně vděční. Celý tým Cyklomax – distributor kol značky Rock Machine má jedinečnou příležitost vyslechnout autentické reakce koncových zákazníků na letošní modely. Desetitisíce křišťálově čistých a nejaktuálnějších informací o tom, jak se podařilo sestavit nabídku tvarů, barev, výbavy a ceny elektrokol, kol a příslušenství vám nedá žádná anketa, žádný průzkum trhu, žádné pretesty – jen tři dny na stánku, kudy proudí davy cyklistů natěšených na sezónu. Neexistuje lepší nástroj, kterým by bylo možné změřit trendy v nákupních rozhodnutích českých cyklistů všech kategorií. Teď už víme, že nás čeká pěkná sezóna, i kdyby se naplnila Medardova pranostika.“

V rámci FOR BIKES byly uděleny prestižní ceny GRAND PRIX a TOP EXPO. Výsledky soutěží najdete níže, stejně tak číselné údaje o veletrhu. 


FOR BIKES 2018 v číslech:

 • 9. ročník veletrhu
 • Počet vystavovatelů: 265
 • Počet zahraničních vystavovatelů: 14
 • Počet států: 5
 • Čistá výstavní plocha (v m²): 10 100
 • Hrubá výstavní plocha (v m²): 20 200
 • Počet návštěvníků: 30 456
 • Doprovodný program: závody AUTHOR SILNIČNÍ KRITÉRIUM, mezinárodní závody v Trialu, soutěže na U rampách Mercedes-Benz freestyle BMX funbox jam, MTB HERVIS RACE FOR BIKES, exhibice manažerského klání na skládacích kolech Brompton. 

Ceny GRAND PRIX vybírala desetičlenná odborná porota složená zejména ze zástupců cyklistických médií, a to ve třech kategoriích a jedné doplňkové. Jaké jsou výsledky?       

 • Nejlepší kolo veletrhu FOR BIKES 2018: Gravel bike – Canyon Grail CF SLX
 • Nejlepší elektrokolo veletrhu FOR BIKES 2018: Rocky Mountain Altitude Powerplay Carbon 90
 • Nejlepší cyklistický komponent veletrhu FOR BIKES 2018: Silniční přilba POC Ventral Spin
 • Zajímavost veletrhu FOR BIKES 2018: Kombinované zařízení GPS, ochrana a volání pomoci – REXbike

TOP EXPO 2018 bylo rovněž hodnoceno ve třech kategoriích. Kdo uspěl?

 • Kategorie do 50 m²: Cyklo Best s.r.o.
 • Kategorie 50 – 100 m²: Kellys Bicycles Czech Republic s.r.o.
 • Kategorie nad 100 m²: Universe Agency spol. s r.o.

Lucie Bártová

Diskusní fórum pro: "FOR BIKES 2018: Největší cykloveletrh potvrdil svou výjimečnost, přilákal přes 30 tisíc lidí"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |