Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vychytávky, které ocení každý cyklista

5.11.2018 07:52

V cyklistice, zejména té městské, se v poslední době objevilo mnoho trendů, které umožňují si ježdění více a bezpečněji užít. Přečtěte si o těch nejlepších, které nás zaujaly.

Bookmark and Share

Navigace, která vydrží všechno


Nejen do auta, ale i na kolo se hodí GPS navigace. Outdoorová navigace od výrobce Garmin odolá vodě, blátu a především nárazům, kterým se ani na sebelépe odpruženém kole nevyhnete. Ať už jezdíte na známých trasách nebo rádi objevujete nová místa, navigace vás vždy dovede do cíle a zároveň budete mít přehled o najetých vzdálenostech, rychlosti a dalších údajích o své jízdě.


Fitness tracker


Pokud rádi soutěžíte, ať už mezi rodinnými příslušníky nebo s přáteli, a chcete na sobě pracovat, doplňte GPS navigaci fitness trackerem. Jednoduchý módní doplněk, který dokáže nahradit hodinky, sleduje nejen vaše sportovní výkony, ale také zdravotní stav, a pomáhá vám si udržet správnou fyzickou rovnováhu. Garmin vívofit je ideální volbou pro sportovce, protože má široké možnosti sportovního měření, jednoduché napojení na další zařízení a je vysoce odolný.


Obal na mobilní zařízení na řídítka


Pro jízdu na kole platí stejná pravidla jako pro řízení v autě: Při jízdě byste se měli soustředit a nevěnovat se ničemu jinému, obzvlášť ne telefonování nebo sledování obrazovky. Pokud máte ale navigaci nebo sportovní měření právě na telefonu, je řešením pouzdro na řídítka, které vaše zařízení ochrání před nárazy, deštěm i nečistotami a zároveň nepřijdete o dotykové funkce jeho obrazovky. Při jízdě ho nemusíte držet a máte plnou kontrolu nad řídítky.
 

Handsfree do helmy


Nemusíte zároveň přijít ani o hovory nebo poslouchání hudby. Díky speciálním handsfree sluchátkům s bluetoothem můžete bez obav jezdit a nezastavovat jen proto, abyste se podívali, jestli vás někdo neshání.


Kompaktní příslušenství


Současné trendy se projevují čím dál tím víc kompaktností také ve sportu. Společnost Closca přišla na trh se skládací cyklistickou helmou. Ta je navržená především pro městské cyklisty, kteří mnohdy na helmu zanevírají, protože není dostatečně stylová. Helma od Closcy je designově propracovaná – její provedení ocenila i porota soutěže Reddot design. Má ověřenou ochrannou funkci, lze ji díky speciální zateplené vložce nosit v zimě, je propojená s telefonem pro možnost rychlého přivolání první pomoci, a především je skládací, takže ji lze zmenšit až na 50 % své velikosti a uložit do batohu.


Kromě helem a jejich příslušenství vyvinula Closca také lahev na pití se silikonovým obalem pro připnutí kamkoli – včetně rámu kola nebo popruhu u batohu. Nejste tak už omezováni pouze jedním místem a nutností mít na rámu připevněný držák na lahev.

 

Tomáš Osinek
 

Diskusní fórum pro: "Vychytávky, které ocení každý cyklista"

Názor Autor Datum a čas
RE: Vychytávky, kter... Vítek 11. 11. 2018, 21:27
RE: Vychytávky, kter... Martin V 7. 11. 2018, 09:16

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |