Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Arizona Trail Race, 2. díl: Příprava na závod

27.10.2020 07:49

Americkou bikepacking trojkorunu tvoří Great divide MTB tour, Colorado trail a právě Arizona trail race. Tenhle závod od Mexické hranice k hranici s Utahem napříč pouštěmi, horami Arizony, vyšperkovaný přechodem Grand Canyonu, dosud žádný Čech nezdolal. Navíc bych se po dosažení jeho cíle mohl stát prvním neamerickým držitelem trojkoruny.

Bookmark and Share

A tak už tři měsíce po CTR (Colorado Trail Race) píšu Dennisovi, bydlícímu v Tucsonu, zda by se mě ujmul a pomohl mi s ubytováním a dopravou. Dennis je americký důchodce, inženýr, kutil a bývalý závodník na zámořských plachetnicích. Pro závod vedoucí po hikerských cestách napříč celou Arizonou se nadchnul. Nabídl mi veškerou pomoc včetně dopravy na start a z cíle.

 

Moji nejdražší nebylo zapotřebí přemlouvat, bylo jasné, že povolenka na ATR (Arizona Trail Race) je pro mě nejlepším dárkem k vánocům a kořením života. Novému řediteli závodu Johnu Schillinkovi jsem se tak přes mail hlásil ještě před začátkem Nového roku 2019 a měsíc před startem jsem úspěšně vyplnil registrační formulář na společný start 750mílové varianty (jezdí se i 300 mil). ATR se s ohledem na případné soudní tahanice jede oficiálně jen jako projížďka se společným startem Grand Depart.

Trénink nošení kola


Přemluvil jsem ještě Mirka. Pod přezdívkou Indián jezdí od roku 2011 každý rok 1000 mil Československem tam i zpět, zkusil si Loudání, ale v opravdovém zahraničí byl naposledy před 30 lety coby pionýr v Rusku. Kdysi jsem ho přivedl z maratonů na ultra, teď jsem mu slíbil poznat velký svět za velkou louží. Jeho námitku, že neumí anglicky jsem snadno odrazil: „Neblbni, tam jsou zvyklí, že indiáni anglicky neumí. Jsou jich ještě plné rezervace, budeš tam jako doma.“


Rekord ATR na 750 mil s převýšením 26 600 m byl vloni posunut Kurtem Refsniderem na neuvěřitelných 666 =6 dnů, 6 hodin a 6 minut! Já si stanovil za cíl dát to za 8 dnů a zpáteční let si stanovil 10 dnů po startu. Kvůli Indiánovi, který si tolik nevěřil, jsem ho nakonec o 3 dny posunul.

Dej nám, ó, Manitou....


Vybavení jsem měl po Coloradu v kupě, jen jsem chtěl odlehčit, ale poté co mi Dennis vysvětlil, že v Arizoně v horách (značná část trasy je dost přes 2 000 m n.m.) na konci dubna nejen občas prší, ale i sněží, jsem ve výbavě ponechal půlkilový péřák. Nepromokavý 220 g pytel S.O.L. bivy, který ho měl nahradit, se tak stal žďárákem. No tak jsem aspoň koupil nová karbonová kola, abych zrychlil  a snížil riziko problémů s výplety a ráfky. Na svícení jsem si po dlouhých nočních testovacích jízdách vybral skvělé světlo Fenix PD35 TAC (sebou 8 baterií 18650) a čelovku s výbornou výdrží  Fenix HL50 na tužkovky, které je možné dokupovat cestou.


Trasu závodu jsem si stáhnul do navigace Garmin Etrex a vylepšil ji body zájmu (restaurace, servisy, benzínky). Ty jsem našel pěkně zpracované na stránkách oneofsevenproject.com a doplnil je o spousty dalších informací (např. otevírací hodiny, tel. čísla, vzdálenost od trasy závodu) dle svého hledání na Googlu. Výsledek jsem nahrál do Garmina i do aplikace Locus v mobilu a vložil i do vlastní googlemapy ATR zde.   


V neposlední řadě jsem také trochu trénoval. Od ledna do odletu 15.4. se mi nakonec podařilo najet 4,7 tisíce km. Dokonce i jindy netrénujícího Indiána se mi podařilo přemluvit k dlouhým víkendovým tréninkům a když viděl, že to nestačí, začal dokonce docházet denně na spinning.

Zimní příprava s Indiánem

 

Kompletní fotogalerie »

 

...pokračování příště....

 

Pavel "Margl" Macháček

Diskusní fórum pro: "Arizona Trail Race, 2. díl: Příprava na závod"

Názor Autor Datum a čas
RE: Arizona Trail Ra... Redakce 27. 10. 2020, 11:53
RE: Arizona Trail Ra... Seiko 27. 10. 2020, 09:53
RE: Arizona Trail Race, 2. díl: Příprava na závod
Zdar Plechy, je to moc krátký! Kdy bude trojka? :) Sei

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |