Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pojištění kola v rámci pojištění auta

7.4.2021 12:41

Vlastníte kromě automobilu také jízdní kolo a bojíte se, že by vám ho mohli odcizit? Není nic jednoduššího, než jej pojistit, a to v rámci pojištění auta. Když nastane nepříjemnost a budete okradeni, můžete situaci začít ihned řešit.

Bookmark and Share

Chraňte svůj majetek


Cyklisté sice nemusejí mít sjednané povinné ručení online, ale mohou vyřídit hned několik pojištění, které zajistí, jak jejich auto, tak kolo. I když se jedná o menší dopravní prostředek, investice do něj nemusí být zrovna nízká. Pokud máte například sportovní kolo se speciálním nebo značkovým vybavením, mohlo by být terčem zlodějů. Jakmile ho poté rozeberou na části, svého kola se již nemusíte dočkat.


Odcizení kola z automobilu


Jakmile se svým kolem cestujete a někdo vám ho odcizí přímo z auta, není třeba mít kolo pojištěné společně s domácností, ale právě s automobilem. Pojištění by tak mělo zahrnovat i zavazadla. Zkontrolujte, zdali smlouva zahrnuje nosič auta nebo jen zavazadla, která se nacházejí v kufru. Díky tomu budete mít svůj majetek pod kontrolou a nebudete se bát na dovolené auto na pár minut opustit. V případě připojištění je kolo chráněno také při autonehodě, kdy může dojít k jeho poškození. Stejné služby nabízí také některá havarijní pojištění.


Nepozornost a nehody


Za škody, které cyklista napáchá svou vinnou, plně odpovídá. Pokud se například z nepozornosti srazí s jiným motoristou nebo poškodí cizí majetek, čekají ho dlouhé splátky a odškodňování majitele. Takový je běžný scénář všech, kteří se pojištěním nezabývají. Služby, jako je například havarijní pojištění často obsahují pojištění proti krádeži, neopatrnému zacházení nebo živelné pohromě. Pokud se vám tedy váš malý dopravní prostředek poškodí, nemusíte věšet hlavu, stačí sjednat odpovídající službu.
 

Hledáte-li pro svůj automobil nejvýhodnější povinné ručení kalkulačka vám online pomůže vypočítat, jaké budou náklady právě pro vás, jestliže chcete co nevýhodnější a zároveň chytrou službu. 

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Pojištění kola v rámci pojištění auta"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |