Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jak si přivydělat s cestovním pojištěním

9.3.2021 07:35

Chystáte se vycestovat do zahraničí? V tom případě vás nemine další papírování a zařizování, tentokrát v podobě cestovního pojištění. Bez něj nikam nejezděte. Musíte si však sjednat samostatné cestovní pojištění? Nebo vám bude stačit Evropský průkaz zdravotního pojištění? Poradíme vám!

Bookmark and Share

Plánujete cestu za zahraničí? Pak byste měli mít před samotnou cestou sjednané cestovní pojištění, které vám může ušetřit spoustu stresu, ale v případě, že se vám opravdu na cestách něco stane, i peněz. Kdy vám bude stačit Evropský průkaz zdravotního pojištění a kdy budete potřebovat něco „navíc“? My vám poradíme!


Bez pojištění nikam nejezděte   


To, že jedete do zahraničí a nemáte sjednané cestovní pojištění, se vám může během okamžiku pěkně prodražit. Obecně by se dalo říct, že bez takového pojištění si může dovolit cestovat jen opravdu bohatý člověk, který nemá problém zaplatit opravdu vysokou sumu i při naprosto banálních zdravotních obtížích. I proto jsme si pro vás připravili pár informací týkajících se cestovního pojištění, ale také tip na to, jak si můžete s cestovním pojištěním přivydělat.


Limit pro léčebné výlohy


Pokud cestujete jen po Evropě, bude vám stačit nastavený limit léčebných záloh kolem 1,5 milionu korun – až na menší výjimky. Ať si říká, kdo chce, co chce, lékařská péče v České republice, ale také jinde v Evropě, je na opravdu dobré úrovni, v zemích Evropské unie se navíc můžete prokázat také průkazem EHIC veřejného zdravotního pojištění. I proto je velmi malá pravděpodobnost, že byste po návratu z dovolené, kde budete mít úraz, dopláceli statisíce. To platí i v případě, kdy byste potřebovali na cestu zpět speciální letecký transport.


Jestliže však cestujete mimo Evropu, měli by mít vaše cestovní pojištění minimální limit kolem 3 milionů korun – a jde o opravdové minimum. V případě, že si způsobíte nějaký úraz mimo Evropu, bude vás jakákoliv péče stát klidně i stovky tisíc korun – a to je pro běžného smrtelníka opravdu nezaplatitelná suma, nemluvě o částce, kterou by vás stála speciální letecká doprava zpět do Česka v případě zdravotních komplikací. V případě cestování do USA vám doporučujeme sjednání cestovního pojištění s léčebnými zálohami bez limity, je zde draze, proto by vás mohl následný účet za léčbu nemile překvapit. A ty případné statisíce je mnohem lepší investovat jinde.


Karta zdravotní pojišťovny není cestovní pojištění


Na zdravotní péči máte nárok – spousta lidí si myslí, že jim proto na cestování po Evropě stačí kartička zdravotní pojišťovny, kterou používají v České republice. Ano, na lékařskou péči opravdu máte nárok. Ale jednou věcí je zdravotní péče, druhou asistence a další spoluúčast. Vše si budete muset zařídit sami – od přepravy do zdravotnického zařízení a z něj, přes samotnou léčbu, případný pobyt v nemocnici. Pokud to bude řešit někdo za vás, stejně to budete muset zaplatit.


I proto je lepší sjednat si komerční cestovní pojištění, které na tyto problémy myslí za vás. Nebudete muset platit cestu do nemocnice, ale ani z ní. O vše se postará asistenční služba. Na nejrůznější nabídky cestovního pojištění se můžete podívat například zde.


Jak si přivydělat s cestovním pojištěním


Pokud si chcete s cestovním pojištěním přivydělat, rádi bychom vám představili službu „Doporuč a získej“ od Porovnej24.cz Funguje na jednoduchém principu. Vy službu doporučíte svým známým, srovnávač jim pak pomůže ušetřit a vám vyplatí odměnu. Vaši přátelé mohou ušetřit průměrně až 20 procent z cestovního pojištění, výše vaší odměny závisí čistě jen na vás a na tom, kolika dalším lidem se pochlubíte. Za jedno doporučení můžete získat průměrně až 1241 korun, což je příjemná částka navíc k výplatě. Doporučit můžete nejen cestovní pojištění, ale také dodávky plynu, elektřiny, pojištění domácnosti, havarijní pojištění či úvěry.


Jak vidíte, i cestování se vám může v případě nehody prodražit. I proto na cesty nevyrážejte ve chvíli, kdy ještě nemáte sjednané kvalitní a hlavně výhodné cestovní pojištění, které za vás v ideálním případě zaplatí všechny léčebné výlohy v případě jakékoliv zdravotní komplikace či nehody.
 

Tomáš Děkan

Porovnej24.cz

Diskusní fórum pro: "Jak si přivydělat s cestovním pojištěním"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |