Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

5 tipů, jak si vybrat ten správný cyklodres

28.4.2021 08:37

Blíží se cyklistická sezóna a přípravy na její vypuknutí vrcholí. Pokud si do svého šatníku potřebujete pořídit cyklistický dres, jste tu správně. V následujícím textu vám poradíme, podle čeho vybrat ten správný, ve kterém hravě zdoláte celodenní cyklovýlet bez toho, aniž byste byli od potu od hlavy až k patě.

Bookmark and Share

Prodyšnost a funkčnost je základ


První, na co se při výběru cyklodresu zaměřte je, z jakého materiálu je vyroben. Čím prodyšnější materiál, tím lepší. To hlavní, co by měl cyklistický dres splňovat, je totiž odvod potu z vaší kůže na povrch dresu.

Takže zkombinujte dva faktory:

  1. pohodlnost
  2. prodyšnost

Dres vás nesmí nikde kousat ani svědit, či jinak dráždit vaši kůži a musí být vyroben z funkčního materiálu. Někomu může vyhovovat i odvětrávání v podobě síťoviny, která se nachází zejména v podpaží. Prodyšnost materiálu, ze kterého je dres vyroben, je klíčová zejména za nepříznivého počasí nebo za větru. Kdyby totiž pot zůstával na vaší kůži nebo na vnitřní straně dresu, hrozilo by vám nachlazení.

Zdroj obrázku: Songkris Khunkham / Shutterstock.com


Pánský versus dámský střih


Druhým faktorem, kterým se musíte při výběru cyklodresu řídit, je jeho střih. Pánské cyklodresy se od těch dámských liší především v tom, že nemají projmutý střih. Jinak jsou víceméně stejné: vpředu jsou kratší a na zádech delší, aby vám při jízdě na kole netáhlo na záda.

Na zádech jsou rovněž praktické kapsičky, do nichž se skvěle hodí svačina na cestu. Jestliže ve svém běžném životě nevyznáváte upnuté střihy, u cyklistického dresu budete muset udělat výjimku. Jedině tak totiž bude správně regulovat vaši tělesnou teplotu a odvádět pot. Volnější by vám měl být pouze na zádech, a to z toho důvodu, aby vás neomezoval při držení řídítek.

Letní a zimní verze dresu


Jezdíte na kole nejenom za teplého počasí? To se vám zcela jistě bude hodit i zimní dres. Ten má v porovnání s letní verzí dresu vyšší gramáž látky a poskytuje větší ochranu proti větru – a také má lepší nepromokavé vlastnosti. Co se jejich vzhledu týče, zimní cyklodresy se vyrábí s dlouhými rukávy a někdy také s vyšším límečkem. Za slunného počasí vám ale bude lépe v klasickém dresu s krátkým rukávem.

Zdroj obrázku: SasinTipchai / Shutterstock.com

Dbejte na bezpečnostní prvky


Abyste během jízdy na kole nezapomínali ani na svou bezpečnost a viditelnost na silnici, před nákupem dresu si zkontrolujte, že je opatřen bezpečnostními elementy. Tím máme na mysli reflexní prvky. A pokud se chcete ještě více zviditelnit, pořiďte si i speciální reflexní samolepky, které si můžete připevnit i na kolo a na helmu.

Design a barevné provedení


Pokud se zajímáte o módu a chcete vypadat stylově i v sedle, řiďte se při výběru cyklistického dresu i jeho vzhledem. Vybírat můžete nejenom z barev, ale i různých tvarů a obrázků. Vybírání designu se neuplatňuje pouze na dámské cyklodresy, širokou nabídkou designů se mohou chlubit i ty pánské.

Na dresu můžete nosit logo svého sponzora, známé značky, své oblíbené životní motto, vtipné motivy i zajímavě laděné styly zadních kapsiček. Někteří neodolají sladění celého outfitu s barvou svého kola a helmy. Zkrátka a dobře, nebojte se vyjádřit svou osobnost tím, jaké oblečení nosíte na kolo. A mějte na paměti, že čím barevnější a nápaditější design dresu máte, tím lépe jste pak vidět na silnici.

Co se zbylého vybavení na kolo týče, helma je samozřejmostí. Postará se o vaši bezpečnost a v případě pádu z kola zajistí, že si nezpůsobíte nějaké vážnější poranění hlavy. A hlavu si chraňte i ve volném čase, kdy nejste v sedle, nemáme tím na mysli, ať nosíte helmu i v každodenním životě, ale zvažte pořízení kšiltovky. Ta je skvělým pomocníkem proti slunci.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "5 tipů, jak si vybrat ten správný cyklodres"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |