Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mamutí účast v Přerově

18.5.2011 16:07

480 účastníků tradičního Mamuta dozajista předčilo všechna očekávání a díky předstartovnímu návalu u prezentace se musel start z přerovského výstaviště o čtvrthodinku posunout. Bikové podvečerní kriterium bylo pro nízkou účast zrušeno, ale silničářů se sešlo fakt hodně.

Bookmark and Share

Poměrně časný termín využilo k závodění i několik zvučných jmen, včetně takřka místního železného muže Petra Vabrouška, stejně tak přijel i Jirka Ježek nebo Pavol Polievka ze Slovenska. Dominanci na čele ale měl „Svoboďákův“ tým Kolokrám.


Poněkud nervózní začátek, rovina, dlouhý kostkový úsek hned na šestém kilometru, pak úzké silnice s krátkými kopci, to všechno mělo za následek stále obrovský balík, kde nebyla o šťouchance nouze. Na Tesák se zpočátku jelo relativně pomalu, teprve v polovině HP vepředu práskli do koní a balík se natrhal. Sice jsem dle předpokladů vycouval, ale za Trojákem eliťáci opět oddychovali, a tak jsme je zase poněkud adrenalinově dotáhli. V Kašavě je jedna nehezká stojka, ale dnes se tu moc nejelo, a tak jsme si užili jízdu snad ve stohlavém davu až pod Hadovnu. Teprve zde se začalo jet, tudíž já už u toho nebyl... Po náročném stoupání přichází sjezd po úzké lesní asfaltce. Pro jednoho jezdce před mnou se stává osudná táhlá zatáčka doprava. Najel do ní příliš rychle, na štěrku nešlo moc brzdit a chudák vylétl do složených klád dřeva. S trochou štěstí jsem se vyhnul odlétávajícímu kolu a dole informoval regulovčíky o smutném incidentu.


Cestou do Rusavy jsem sbíral síly na obávané Grapy. Mezitím dorazil Léňa a Dreamer z Vinohradských šlapek a mohli jsme pokecat, než nás probrala stěna v obci Rusava. Úsek k Hostýnu po louce je skutečně hodně náročný a dobře, že bylo sucho, neb na mokru by se asi protáčela zadní kola. Místy 18% kopec náležitě zakyselí nohy, ale mně se povedlo jej přežít dobře a dokonce jsem získal pár pozic. Ty jsem následně ztratil v rychlém sjezdu do Bystřice p/H., ale ve stoupání jsem zariskoval a připojil se do skupinky s Robertem, což mě potěšilo. Na bufetu jsem rychle doplnil bidon, vzal gely a jel dál. Zvlněný profil s neustálými brdky se dost zajídá, ale ve skupině těch 40 km pod Tesák uběhlo vcelku rychle.


3:53 hod hlásí moje stopky, když odbočujeme na HP Foncky. Táhlé stoupání lesem dělí naší skupinu a já zůstávám s Robertem a dvěma borci z KC Brno. Společně valíme z Trojáku dolů až pod poslední HP – Lázy. Na 160. km už to dost bolí, nahoře je dost štěrku, ale přežívám a mohu se vyvézt k poslednímu bufetu, kdy do cíle chybí asi hodina jízdy. Čapnu kelímek, půlku banánu, od kolegů vyžebrám ještě nějaké pití a už nás čeká jen poslední stoupání lesem za obcí Paršovice. To už meleme z posledního, ale vidina cíle zase roztáčí naše pedály a do Pavlovic to pěkně odsejpá. Silnice jsou sice mizerné a úzké, ale zase tu nic nejezdí a regulovčíci nám umožní vždy bezproblémové napojení na hlavní. Po posledním rychlém sjezdu už vlétáváme na kostky a dáme si dvouminutovou masáž. Pak jen poněkud cyklokrosová vložka v Prosenici a rovinka do Přerova. Za zatáčkou k výstavišti se ještě spurtuje, ale to už není má doména a radostně dojíždím do cíle jako sedmačtyřicátý na 202 km dlouhé trase.


Víc jak 3 nastoupané kilometry po Hostýnských vrších nejrychleji zvládl Jan Šimek před Lubomírem Petrušem a Petrem Novákem. V ženách se pak za 6:43 hod objevila v cíli Tereza Trefná, druhé místo patří Lence Sýkorové a bronz Haně Doležalové. Krásný den bohužel zkazil déšť, který skrápěl silnice od 16:15 hod a ti poslední se tak museli poprat ještě s hustým deštěm. Vzhledem k rekordní účasti a dost nervóznímu úvodu by nezaškodilo zauvažovat nad oddělením startů, stačilo by 10 minut. Trasy jsou zajímavé, automobilový provoz slabý a už 120-ka vymete opravdu hodně výživných kopečků. Více na www.miko-cycles.cz

 

Jan Herda

Diskusní fórum pro: "Mamutí účast v Přerově"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |