Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Šumavák – mtb maraton v srdci přírody, daleko od lidí

29.7.2015 09:10

Šumavský MTB maraton České spořitelny je desátou akcí letošního ročníku Kolo pro život a pod křídly KPŽ se jede rovněž ve znamení desítky. Když ale zabrousíme trochu víc do historie, zjistíme, že letní Šumavák má za sebou už sedmnáct úspěšných ročníků, takže zkušeností s pořádáním mají místní pod vedením Karla Hudečka víc než dost. To spolu s příjemným horským létem láká rok co rok stále větší počet bikerů, rozdat si to na typických trasách šumavského Zadova.

Bookmark and Share

1. srpna proto zveme na jih Čech každého, kdo před vypečenými trasami okolo měst dává přednost svěžímu klimatu na českých horách. Pořadatelé ze Ski klubu Šumava lákají závodníky i celé rodiny, aby pobyli klidně delší dobu a strávili zde parádní víkend. Sobotu na biku s Kolem pro život a Junior Trophy, neděli věnovat aktivnímu odpočinku zde na Zadově nebo blízkém Lipně.

KPŽ nachystalo na sobotu dospělým cyklistům tři trasy v okolí šumavského Zadova, Churáňova, a Vimperku v délkách 54, 29 a 12 km. Trasy, které vedou z velké části CHKO Šumava, jsou totožné s těmi loňskými a případné úpravy pořadatelé upřesní v týdnu před závody. Šumavskou specialitou jsou dětské závody Junior Trophy, resp. jejich trať. Na rozdíl od všech ostatních závodů seriálu Kolo pro život se konají v lese a dětičky i jejich rodiče si to neskutečně užívají. Jízda po jehličí a měkkých lesních pěšinách pod korunami majestátních smrků, to je něco úplně jiného! Navíc už jste určitě postřehli, že se právě tady chystá pořádný fanouškovský kotel „Záááádov oléééé!!!!“, tak se neváhejte přidat a použít fandítka!

 

Na 10. podnik seriálu KPŽ je navíc připraven další díl nové série Junior Trophy Cup, klání pro starší děti a kadety ve věku 10 – 16 let (včetně). Trasy JTC v podobě lehčího XC a cyklokrosu povedou také šumavskými hvozdy a mládež si na nich může vybojovat hezké poháry a věcné ceny.

Starty dětských kategorií jsou od 9:20 do 12:40, JTC startuje v 13:50 – 15:40 podle kategorií. Start hlavního závodu, trasy B na 54 km, je v 11:30 stejně jako v minulých letech z parkoviště pod sjezdovkou Kobyla a na nejrychlejší borce ve výjezdu na zadovský běžecký stadión čekají opět vyhlášené šumavské prémie. Start trasy C – 29 km a Fitness jízdy na 12 km je společný, v 12:30 z běžeckého stadionu na Zadově, kde je i cíl pro všechny trasy. Připraveny jsou hodnotné věcné ceny pro vítěze závodu a bohatá tombola!

Těšit se samozřejmě můžete na bezchybné zázemí KPŽ v Lyžařském areálu Zadov - Churáňov a servis pro celou rodinu. Kvalitní občerstvení na trase, milou obsluhu na 4 občerstvovacích stanicích i v zázemí a zajímavý doprovodný program Kola pro život.

Pokud na Šumavu dorazíte, nezapomeňte kromě horského kola košík na borůvky (houby moc kvůli suchu ani tady nerostou), foťák (výhledy jsou fantastické) a plavky, protože nezajet se vykoupat na lipenskou nádrž by byl hřích.

 

A nově nabízíme ještě jedno velké lákadlo – právě zrekonstruovanou rozhlednu na Zadově. Na staronový turistický cíl se návštěvníci mohou vypravit teprve od začátku letní sezóny 2015. Unikátní rozhledna vznikla v roce 1993 ze skokanského můstku, po několika letech však byla z důvodu havarijního stavu uzavřena. Teď je opět otevřená, nová a bezpečná. Vyhlídková plošina je 32 metrů nad zemí a v nadmořské výšce 1109 metrů. Díky rekonstrukci za 5 milionů korun rozhledna získala mimo jiné nové schodiště. Výhledy jsou odsud fantastické, a protože závodníci pojedou necelých 100 metru od paty rozhledny, můžete je na trase z výšky sledovat a povzbudit! Pro veřejnost je, kromě prohlídky rozhledny k dispozici také pravidelný letní provoz na lanové dráze Zadov – Kobyla.


Možnost online registrace končí v pondělí 27. 7. o půlnoci, přihlásit se bude možné i v místě konání a to v pátek od 18:00 do 20:00 a v sobotu mezi 8:00 a 11:00. Registrace a informace o závodu na www.kolopro.cz

 

Martina Krčmářová Ptáková

Diskusní fórum pro: "Šumavák – mtb maraton v srdci přírody, daleko od lidí"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |