Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Už se ten Tálínský rybník nahání

29.4.2016 10:46

Jihočeská vesnice Tálín oceněná Modrou stuhou za společenský život v obci je obklopena nádhernou přírodou Píseckých hor, které jsou pro svou krajinnou a druhovou pestrost nazývány též „územím klidu“. Každoročně však vesnice hostí několik významných sportovních událostí a tím zmiňovaný klid na chvílí rozvíří.

Bookmark and Share

Voda z lidově známého Tálínského rybníka, doufejme, vířit nebude a cestičku kolem nezaplaví. Naši závodníci jí budou totiž potřebovat! Závod v Tálíně znáte pod názvem Galaxy CykloŠvec maraton Tálín, který je součástí Galaxy série. Pro letošek Bike Cup a Galaxy série spojily síly a pořádají tento závod společně. Závod bude současně druhým závodem Jihočeského MTB poháru.

Startovat se bude na návsi v Tálíně, odkud se závodníci vydají přes obec Kukle až do samého nitra Píseckých hor. Tam je čeká nejedno stoupání a klesání a také nesmírně zajímavý a členitý terén. Účastníky závodu nemine výšlap na Velký Mehelník, na příliš dlouhé kochání na jeho vrcholu však čas nebude. Prudký sjezd bude střídat odbočka do úžasného terénu a hustý les, na jehož konci se závodníkům zjeví obec Semice. Následovat bude projetí Novým Dvorem a po lesní cestě k Tálínskému rybníku do cíle.

Závod odstartuje už tradičně Klub píseckých velocipedistů na historických kolech a samozřejmě zde proběhne také závod dětí na kolech i odrážedlech na tratích přímo v Tálíně na návsi.

V Píseckých horách se uvažuje o projektu Singltreku. Bohužel v Písku městští zastupitelé Singltrek Písecké hory zatím neschválili.

Trasy:

  • A- 72 Km nájezd plus 2 okruhy a sjezd - převýšení 1500 m
  • B- 38 Km nájezd plus 1 okruh a sjezd - převýšení 730 m


Start:

  • trasa A (všechny kategorie) 11:30 hod.
  • trasa B (všechny kategorie) 12:00 hod.
  • vložené závody dětí: 10:00 hod


Z Galaxy CykloŠvec maratonu Tálín 2015 byla natáčena televizní reportáž. Televizní záznam ze závodu na webu ČT sport.

Karel Švec

Diskusní fórum pro: "Už se ten Tálínský rybník nahání"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |