Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

CykloŠvec maraton Tálín odstartuje Galaxy sérii 2011

19.4.2011 12:01

Tálín, malebná jihočeská obec na Písecku, bude podobně jako v loňském roce místem, kde se o Velikonocích v sobotu 23.4. pojede Galaxy CykloŠvec maraton - první závod Galaxy série, což je známý seriál MTB maratonů pro širokou veřejnost s dlouholetou tradicí.

Bookmark and Share

Pořadatelem závodu je již dobře známý cyklistický tým Galaxy bike Tálín, který absolvuje řadu MTB maratonů během roku po celé České republice. Start a cíl bude tradičně na návsi v Tálíně u obecního úřadu. Došlo však k zásadní změně trasy. Ta sice opět zamíří do přírodního parku Písecké hory, ale nyní povede z větší části po trase maratonu, který se jezdil ještě před dvěma lety i jako Český pohár v maratonu se startem a cílem v Semicích u Písku. Mnohým proto přijde nová trasa povědomá.

 

V předcházejících ročnících závodníci zdolávali z Tálína druhý nejvyšší vrchol Píseckých hor, ale letos na účastníky čeká rovnou vrchol nejvyšší – Velký Mehelník 632,5 m n.m. Přesto trasa závodu bude určitě patřit mezi ty méně náročné, což by mělo být na úvod závodní sezony pro většinu startujících vyhovující. Délka tratí je 38 km a 72 km. Borci absolvující delší trasu si užijí výjezd na Mehelník dvakrát, neboť je opět čekají dva okruhy.


Stoupání na Mehelník musí být však zákonitě něčím odměněno. Tady to nebudou ani tak pěkné výhledy na členité hřebeny a ani určitě nebude čas na prohlídku nejznámějšího balvanu na Mehelníku, což je Loupežnický stůl. Odměnou za zdolání Mehelníku je pěkný sjezdík.

 

Vítězství v Tálíně z loňského roku obhajují oddíloví kolegové z Tábora. Na delší trati vyhrál loni Stanislav Bambula mladší a na kratší trati Jakub Skála, který letos v zimě dosáhl skvělých úspěchů v cyklokrosu, když z mistrovství Evropy přivezl stříbro a z mistrovství světa 4. místo v kategorii juniorů. Loni ještě jeli v červených dresech Budvaru Tábor, ale letos se objeví v nových dresech Cyklo Teamu Tábor. Mezi ženami loni zvítězila Michaela Procházková (Mladá Boleslav) před Janou Matláškovou (Galaxy CykloŠvec), která zvítězila v kategorii žen nad 35 let. Na kratší trase 34 km byla nejrychlejší v kategorii žen juniorka Kateřina Mondlová (Ski klub Šumava).

 

V Tálíně budou připraveny samozřejmě i závody pro děti na krátkém okruhu podle věkových kategorií a nemůže chybět tradiční bohatá tombola. Pro závodníky a jejich doprovod a zejména pro diváky nebudou chybět doprovodné akce, stánky partnerů závodu a vystoupení hudební skupiny Lanza.

 

Karel Švec

Diskusní fórum pro: "CykloŠvec maraton Tálín odstartuje Galaxy sérii 2011"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |