Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Přijeďte si užít cyklistický víkend na Šumavu

24.7.2017 13:19

O víkendu 29. – 30. 7. zveme velké i malé bikery do svěží přírody na Zadov. Připravené jsou hned dvě skvělé sportovní akce: Kolo pro život - Šumavský MTB maraton České spořitelny a Česká Enduro Serie - Specialized Enduro Race Zadov.

Bookmark and Share

Co vás napadne, když se řekne Šumava? Nejdříve asi národní park s voňavými lesy a loukami, obzory plné hor a kopců, mechová zákoutí s hnědými hlavičkami hříbků, nízké zelené keříky obsypané modrými borůvkami... Samozřejmě tu ale najdete také další lákadla, jako jsou hrady, rozhledny, lanové parky, aquaparky, muzea, pohostinné penziony a také parádní cyklotrasy. To všechno můžete využít v rámci cyklistického víkendu na Šumavě, který je určený jak pro aktivní jezdce, tak pro amatéry a děti i jejich doprovod.

Šumavský MTB maraton, který je devátou akcí seriálu Kolo pro život 2017, se jede s populárním Kápéžetkem už podvanácté a zároveň letos oslaví jubilejní 20. narozeniny. Letní obdoba zimního Šumavského skimaratonu vznikla již v roce 1998 jako mladší cyklistická alternativa slavného závodu na běžkách. Zkušeností s pořádáním mají místní „horalé“ ze Ski klubu Šumava Vimperk víc než dost, a tak je závod pokaždé dokonale připravený, včetně pečlivého značení, výživných občerstvovacích stanic a dalších služeb pro závodníky i doprovod na trati i v útulném zázemí ukrytém mezi vysokými smrky.

Právě tento fakt a letní horské teploty, které nikdy nevystoupají nad 30 stupňů, lákají v polovině prázdnin stále větší počet bikerů, aby si to rozdali na jedinečných trasách. V sobotu 29. července proto spolu s hlavním partnerem závodu, Českou spořitelnou, zveme do Jižních Čech každého, kdo preferuje jízdu na horském kole s nádhernými výhledy a čistým horským vzduchem před rovinatějšími terény u velkých měst. Díky poklidnému charakteru akce, osvěžující zeleni a vymetenému nebi závodníci přijíždějí většinou už v pátek a v sobotu navečer nikam nespěchají, protože se jim odsud nechce. Spousta z nich už trénuje na nedělní enduro nebo se chystají na další šumavské výlety.

MTB maraton letos přichystal dvě krásné závodní trasy v okolí Zadova, Churáňova a Vimperku v délkách 54 a 29 km. Tratě, které vedou z velké části CHKO Šumava, jsou totožné s těmi loňskými. Start hlavního závodu trasy B na 54 km s největším převýšením 1579 m je v 11:30 z parkoviště pod sjezdovkou Kobyla. Na všechny „Béčkaře“ čeká spousta (doufáme, že ne doslova) dech beroucích šumavských scenérií během náročných kilometrů stoupání a sjezdů. Start kratší trasy C na 29 km (převýšení 694 m) je v 12:30 z běžeckého stadionu na Zadově, kde je umístěna cílová brána pro všechny trasy.

Letošní velkou novinkou Šumaváka je zcela nová trať nezávodní vyjížďky (Fitness jízdy) trasy D. Tahle 16 km vyjížďka je ideální pro rodiny s dětmi nebo pro začínající jezdce, kteří si chtějí nádhernou přírodu vychutnat ze sedla bez strhujícího závodního tempa. Druhou novinkou 20. ročníku je premiérově zařazený šumavský závod pro mládež od 10 do 16 let Junior Trophy Marathon. Dětská maratonská trasa kopíruje trasu D a vyhlašují se na ní 3 nejrychlejší kluci a dívky v kategoriích 10 – 11, 12 – 13 a 14 – 16 let.

Šumavskou specialitou jsou dětské závody ČT :D Junior Trophy, které se na rozdíl od všech ostatních závodů série Kolo pro život konají výhradně v lese a děti si je spolu s rodiči a ostatními přihlížejícími parádně užívají. Jízda pod korunami vzrostlých stromů po měkkých jehličím vysypaných cestách jsou ojedinělou raritou „Jétéčka“, kde se většinou zápolí na trávě. Navíc nechybí několik menších kořenových pasáží a pořádný fanouškovský kotel se všemi možnými i nemožnými fandítky a spousta legrace! Starty dětských kategorií jsou od 9:20 do 12:00. Pro nejrychlejší závodníky z jednotlivých kategorií jsou připravené poctivé medaile a ceny, pro všechny účastníky bohatá tombola! Každý závodník z Junior Trophy dostane v cíli pamětní medaili. Těšit se samozřejmě můžete na bezchybné zázemí a nabitý doprovodný program KPŽ v Lyžařském areálu Zadov - Churáňov a servis pro závodníky, včetně kvalitního občerstvení.

Organizátoři z Petr Čech Sport spolu s pořadateli lákají příznivce cyklistiky, aby strávili na Šumavě i sobotu večer a následující neděli. Na 30. 7. Je připraven 4. podnik České Enduro Serie - Specialized Enduro Race Zadov. Kromě vlastního závodu, který startuje v 10:00 ve třech kategoriích (Race, Hobby a Děti) je akce doplněna sobotní večerní party u táboráku, kdy má každý endurista pivo a buřty zdarma. Atmosféru podbarví reprodukovaná hudba a sobotní trénink na trati od 11:00 do 18:00. Další libůstkou endurové akce bude šumavská premiéra večerního prologu se svítilnami od 20:00! Vítáni jsou všichni stabilní závodníci i nováčci. Pokud se rozhodnete, nezapomeňte s sebou kromě kola, cyklistickou helmu, chránič páteře (batoh) a pro účastníky prologu je povinná svítilna!!!

Těšíme se na vás v šumavských hvozdech na Zadově! Kromě kola doporučujeme: foťák, plavky, ručník, opalovací krém, košík na borůvky a houby.

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, a.s.

Diskusní fórum pro: "Přijeďte si užít cyklistický víkend na Šumavu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |