Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Sportovní supervíkend na šumné Šumavě

26.7.2016 09:49

Zveme vás s kolem na Zadov na poslední víkend v červenci! Připravené jsou zde hned tři skvělé sportovní akce pod naší taktovkou: KPŽ - Šumavský MTB maraton České spořitelny, Salomon Trail Running Cup – Šumava Trail Run Zadov a Enduro Serie - Specialized Enduro Race Zadov.

Bookmark and Share


Šumavský MTB maraton, který je desátou akcí letošního ročníku Kolo pro život a v rámci seriálu se jede už pojedenácté, loni oslavil dospělost. Letní obdoba zimního Šumavského skimaratonu vznikla v roce 1998 jako o 11 let mladší bratříček populárního závodu na běžkách, a najednou má za sebou úspěšných 18 ročníků! Zkušeností s pořádáním mají místní „horalé“ ze Ski klubu Šumava pod vedením Karla Hudečka víc než dost, a tak je závod pokaždé skvěle připravený, včetně pečlivého značení, občerstvovacích stanic a dalších služeb pro závodníky i doprovod na trati i v útulném zázemí.

Právě tento fakt spolu s příjemným svěžím klimatem v polovině horkého léta láká rok co rok stále větší počet bikerů, aby si to rozdali na jedinečných trasách šumavské přírody. 30. července proto s hlavním partnerem závodu, Českou spořitelnou zveme do Jižních Čech každého, kdo preferuje jízdu na horském kole s nádhernými výhledy a čistým horským vzduchem před rovinatějšími terény u velkých měst. Asi je to dané tou všudypřítomnou osvěžující zelení a vymeteným nebem, ale na Šumavě čas plyne tak nějak klidněji, bez stresu, závodníci přijíždějí většinou už v pátek, všichni se usmívají a po závodě nikam nespěchají, protože se jim odsud nechce...

Šumavský MTB maraton České spořitelny přichystal krásné tři trasy v okolí Zadova, Churáňova a Vimperku v délkách 54, 29 a 12 km. Tratě, které vedou z velké části CHKO Šumava, jsou totožné s těmi loňskými. Start hlavního závodu trasy B na 54 km s největším převýšením 1579 m je v 11:30 z parkoviště pod sjezdovkou Kobyla. Na nejrychlejší borce ve výjezdu na zadovský běžecký stadión čekají opět tučné šumavské prémie a na všechny „Béčkaře“ spousta dechberoucích šumavských scenérií během náročných kilometrů stoupání a sjezdů. Start kratší trasy C na 29 km (převýšení 694 m) a trasy D - Fitness jízdy na 12km nezávodní vyjížďku (převýšení 287 m) je společný, v 12:30 z běžeckého stadionu na Zadově, kde je i cíl pro všechny trasy.

Šumavskou specialitou jsou dětské závody ČT :D Junior Trophy, které se na rozdíl od všech ostatních závodů série Kolo pro život konají výhradně v lese a děti si je spolu s rodiči a ostatními přihlížejícími parádně užívají. Jízda pod korunami vzrostlých stromů po měkoučkých lesních cestách vyslaných jehličím a mechem, to je něco úplně jiného než tradiční tráva. Trať také zpestří pár menších kořenových pasáží...Navíc právě tady na děti čeká pořádný fanouškovský kotel se všemi možnými i nemožnými fandítky a spousta legrace! Starty dětských kategorií jsou od 9:20 do 12:00.

Připravené jsou hodnotné věcné ceny pro vítěze dospělých i dětských závodů a bohatá tombola! Těšit se samozřejmě můžete na bezchybné zázemí KPŽ v Lyžařském areálu Zadov - Churáňov a servis pro celou rodinu, kvalitní občerstvení na trase, milou obsluhu na 4 občerstvovacích stanicích, v zázemí na nabitý doprovodný program Kola pro život.

Partnerem závodu je Jihočeský kraj a CzechTourism, kteří doporučují: Nezapomeňte kromě kola a helmy také košík nebo jinou nádobu na borůvky a houby, foťák, plavky, ručník a opalovací krém (možná stihnete zajet na Lipno) a běžecké tretry na nedělní běhy v terénu. Také se vypravte s dětmi do Lanového centra nebo na nově zrekonstruovanou rozhlednu na Zadově.

Pořadatelé spolu s organizátory lákají závodníky i celé rodiny, aby pobyli klidně delší dobu a strávili tady parádní víkend. Sobotu na biku s Kolem pro život a Junior Trophy a v neděli se můžete zapojit do jedné z dalších dvou akcí pořádané pod hlavičkou Petr Čech Sport nebo se věnovat aktivnímu odpočinku tady na Zadově či blízkém Lipně. V pátém dílu seriálu Salomon Trail Running Cup v rámci Šumava Trail Run Zadov si po sobotě na kole můžete vyzkoušet běh po místních trailech. Čekají na vás trasy o délce 21 km a 9 km v terénu s převýšením 570 m a 350 m i různě dlouhé tratě pro děti. Česká Enduro Serie bude pokračovat třetím podnikem na šumavském Zadově - Specialized Enduro Race Zadov 2016. Pro závodníky bude připraveno 5 pestrých erzet, které jsou namotány na okruhu dlouhém cca 30 km.

Těšíme se na Vás poslední červencový víkend v šumavských hvozdech na Zadově!

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: " Sportovní supervíkend na šumné Šumavě"

Názor Autor Datum a čas
John Smithk314 3. 1. 2017, 14:43

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |