Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na kole za krásami Šumavy

23.7.2010 13:24

Krásná a téměř nedotčená, taková je krajina nejrozsáhlejšího lesního pásma ve střední Evropě, Šumava. Nádherné přírodní scenérie a čistou panenskou přírodu můžete poznávat i ze sedla vašeho kola.

Bookmark and Share

Celá Šumava je protkána velkým množstvím cyklostezek. Lákají ledovcová jezera obestřená tajemnými pověstmi, okolí horské říčky Křemelná, Železnorudsko s čilým cestovním ruchem i klidné okolí Modravy nebo Horské Kvildy ležící uprostřed Národního parku Šumava. Je jen na vás, zda se vydáte k nejvýše položenému jezeru Laka, obdivovat tajemnou krásu tmavé hladiny Černého jezera nebo si budete vychutnávat projížďku opuštěnou krajinou, kdy uslyšíte jen bzučení hmyzu a zpěv ptáků. Každý z cyklovýletů zalesněnou Šumavou ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek.

Až do 26. září mohou turisté na Šumavě také využívat cyklobus. Ten jezdí z Plzně do zastávky Železná Ruda, Špičák a pokračuje přes Modravu až do Kvildy. Cena za přepravované jízdní kolo je 32,- Kč. Cyklobus jezdí po dobu letních prázdnin denně, v září je k dispozici jen o víkendech a svátcích. Místo v cyklobusu je možno si také zarezervovat na Centrálním autobusovém nádraží v Plzni.

 

A na závěr ještě jeden tip! Jste-li příznivci závodů na horských kolech, udělejte si tuto sobotu výlet na Železnorudsko. V sobotu 24. července se jede Pošumavská liga horských kol. Start, cíl i doprovodný program závodu je na Samotách v Železné Rudě.

 

Více informací o Šumavě, cykloturistice a turistických cílech celého Plzeňského kraje naleznete na portále www.turisturaj.cz.

 

-PR-

Diskusní fórum pro: "Na kole za krásami Šumavy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |