Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Šumavský skimaraton letos již po třicáté

20.2.2015 09:56

Druhý největší závod v běhu na lyžích pro širokou veřejnost v České republice slaví své 30. jubileum! O víkendu (21. - 22. 2. 2015) odstartuje v samém srdci Národního parku Šumava již 30. ročník tradičního Šumavského skimaratonu Kooperativy, druhý ze závodů seriálu Stopa pro život.

Bookmark and Share

Pořadatelé se drží hesla: "Nebudeme měnit to, co je skvělé", a tak stejně jako předešlé ročníky bude celé zázemí druhého největšího laufu u nás situováno do malebné krajiny kolem Kvildy, která skýtá možnosti vyžití pro celou rodinu. Přihlášena je už tisícovka milovníků běžeckého lyžování, přidejte se k nim! Přihlásit se je možné na místě konání, stačí dorazit v dostatečném časovém předstihu před startem.

 

Šumavský skimaraton Kooperativy je letos jako jediný český závod zařazen do prestižní evropské série Euroloppet. V rámci víkendu máte na výběr z těchto tras:

 

Sobota – 23 nebo 46 km volně, dopoledne dětské závody volnou technikou od 1 do 8 km
Neděle – 23 nebo 46 km klasicky

 

Ano, vidíte dobře! S letošním výročím přichází i novinka, sobotní bruslařský program čeká rozšíření o trať v délce 46 km. Pojede se dvakrát kratší okruh. Vzniká tedy nová výzva pro opravdové maratonce!!! Zvládnete absolvovat sobotních i nedělních 46 km?

 

Bohužel kvůli ubývajícímu množství sněhu museli pořadatelé původně připravovaný dlouhý okruh zkrátit a závod ve skejtu i klasice se pojede proto na stejném okruhu dvakrát. Start na Kvildě, přesBřezovou horu na FilipovuHuť, kolem Lovčí skály a Černohorské nádrže k Ptačí nádrži, odtud na Černou horu, sjezdem k pramenu Vltavy, a přes Hraběcí Huť nad Kvildskou sjezdovku do cíle, nebo rovně do druhého kola,...


"Všude je dostatek sněhu, o lyže se bát nemusíte!", hlásí pořadatelé ze Ski klubu Šumava, kteří své stoprocentní nasazení prokázali už v loňském roce, kdy se jel šumavský závod jako jediný v celé České republice! Sněhu na Šumavě by, pravda, mohlo být víc, ale proti loňskému roku jsou to hotové závěje!

 

V perfektním zázemí závodu bude k dispozici DEPO Kooperativy s Bezpečnou zónou k úschově lyží, příjemně vytopenými převlékárnami a mazárnou. Zdarma můžete využít Ski servis České spořitelny, za poplatek profi mázu v XC Free Style parku Lukáše Bauera. Po celodenním závodění, výuce běžecké techniky, nezávodní vyjížďce v rámci Open jízdy nebo rodinném výletu přijde určitě vhod velký vytápěný stan s výborným cateringem, můžete také ochutnat dobroty z místní pekárny, pro větší závoďáky budou připraveny i ostřejší nápoje a spousty stánků partnerů seriálu.

 

Více informací na www.stopaprozivot.cz nebo www.skisumava.cz
 

Diskusní fórum pro: "Šumavský skimaraton letos již po třicáté"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |