Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Běžkařské závody se potýkají s nedostatkem sněhu, některé se ruší

21.2.2014 10:26

Šumavský Skimaraton se ořezává na nedělních 25 km klasicky, v řadě již 59. ročník Krkonošské 70 se tento rok konat nebude vůbec. Kritický nedostatek sněhu letošní běžkařskou sezónu pohřbívá.

Bookmark and Share

Na Šumavě se sice Skimaraton pojede, ale nikoli v plném rozsahu. Sobotní závody dětí se ruší. Na loukách kolem Kvildy není skoro žádný sníh a okruh pro závody dětí není možno připravit. Ruší se také sobotní závod volnou technikou na 23 km. Na mnoha místech bruslařského okruhu není sníh. Zbývá tedy nedělní závod klasickou technikou, zkracuje se ale z původních 45 km na 25 km. Kratší trasa nedělního závodu se také ruší a všichni přihlášení se přesouvají na zbývající jediný 25 km. Těm, kterým z důvodu zrušení závodu startovné propadne (ti, kteří nemohou nebo nechtějí využít přeregistraci na nedělní závod), se budou muset spokojit s upomínkovými dárky Stopy pro život a Kooperativy.

V řadě již 59. ročník Krkonošské 70 se tento rok konat nebude vůbec. Kritický nedostatek sněhu, nebezpečné ledové úseky a žádná razantní změna v předpovědi počasí zapříčinily, že se historický a populární závod 1. března 2014 v běhu na lyžích nepojede.

 

Radek Horák, hlavní organizátor závodu je současnou sněhovou situací velmi zklamán, ale rozhodnutí závod zrušit bylo pro něj za těchto podmínek samozřejmostí: „Zjišťovali jsme aktuální situaci v daných střediscích a dle vyjádření vedoucích středisek ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a Ski areálu Černá hora, kudy vede trasa závodu, je situace ohledně souvislé pokrývky sněhu opravdu kritická. Rolby s frézou na úpravu trati potřebují určitou výšku sněhové pokrývky a ta v tuto dobu prostě neexistuje. Proto nejsme schopni zajistit upravenou, regulérní a bezpečnou trať pro závodníky K-70.“ 


Organizátoři známého běžkařského závodu pro širokou veřejnost chtěli letos oblíbenou trasu pozvednout. Logisticky byl podle nich daný závod připraven velmi dobře a na závodníky čekalo mnoho zlepšení, a to jak v zázemí závodu, tak i přímo na trati. „Bohužel tyto inovace musíme ponechat na kulatý 60-tý ročník K-70 v roce 2015. Věříme proto, že nám zachováte přízeň a v příštím roce se opět potkáme na Krkonošské 70“, nechal se slyšet Horák.


Organizátoři vrací startovné všem přihlášeným závodníkům a to v 100% výši.

 

-red- a Iva Krocová, foto Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Běžkařské závody se potýkají s nedostatkem sněhu, některé se ruší"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |