Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

ČT Šumavský skimaraton čeká na své závodníky

25.2.2016 11:55

Nejdůležitější zprávou pro všechny účastníky závodu Stopa pro život - ČT Šumavský skimaraton 2016 je, že se 31. ročník o tomto víkendu uskuteční! Nádherné tratě šumavskou přírodou, pohoda, profi zázemí, obětaví pořadatelé – to je druhý největší český lauf, který tradičně startuje koncem února na Kvildě.

Bookmark and Share

Česká televize se v letošním roce stala nově titulárním partnerem ČT Šumavského skimaratonu, který se koná poslední únorový víkend, 27. – 28. 2. 2016. Na své si zde přijdou profíci, amatéři, hobíci i děti. Stejně jako v minulých ročnících je Šumavák jediným běžkařským závodem na území ČR zařazeným do prestižního mezinárodního seriálu Euroloppet. Výborně vybavené zázemí závodu série ČUS - Stopa pro život bude rozprostřeno na Kvildě.


Počasí je však i letos nevyzpytatelné a jeho rozmary přinutily pořadatele na poslední chvíli k zásadním organizačním změnám v závodech. Věříme, že i tak si všichni účastníci oblíbeného Šumaváka užijí, pořadatelé závodu pro to udělají maximum.

Sobotní program zahájí od 10:00 ČT :D  Šumavský minimaraton. Děti si zvolí z tras dlouhých 1, 2, 5 a 8 km a rozdají si to na běžkách mezi sebou. Po závodě dostanou všichni kromě tradičních dárků od pořadatelů a účastnického diplomu i malý dáreček od oblíbených maskotů České televize – zábavu a radost přijedou z Kavčích hor dělat Večerníček s Bobem a Bobkem. Start i cíl se bude nacházet v prostoru louky u lesa při Pramenské cestě (Kvilda – směr Prameny Vltavy u lesa – cca 2 km pěšky od zázemí závodu). Dětské závody se pojedou na cca 1 kilometrovém okruhu, jak počasí a sněhová vrstva dovolí.

Starty dospěláckých závodů budou na Modravě (cesta směr Březník, 1km od obce, shodné místo jako v roce 2014). Pro přepravu závodníků z Kvildy na Modravu bude zajišťována autobusová kyvadlová doprava zdarma. Cíl bude na Kvildě u výjezdu z lesa od Pramenů Vltavy. Kromě standardní Základny 211 v zázemí závodu na Kvildě bude k dispozici i mobilní úschovna věcí a oblečení na Modravě. Zde odložené věci budou transportovány na Kvildu a uloženy v Základně 211 v areálu závodu, kde si je po dojetí závodníci zase bezpečně vyzvednou.

Trasy pro sobotní závod volnou technikou i nedělní klasický styl jsou totožné:
dlouhá trať - 35 km, krátká trať - 20 km. Je na vaší kondici, jakou distanci zvolíte, jedině na Šumaváku se jede skate krátký i dlouhý, stejně jako klasika.

Málokdo si dokáže v zimě představit lepší zázemí pro účastníky běžeckého závodu než na akcích Stopy pro život. Také služby v areálu závodu na šumavské Kvildě budou na nejvyšší úrovni. Prezence účastníků proběhne v nově zrekonstruovaném historickém obecním sále na Kvildě. V samotném zázemí naleznete velký vyhřívaný stan s kuchyní, jídelnou, barem, kavárnou a stánky partnerů. Nepostradatelnou součástí je také Základna 211 s příjemně vyhřívanými šatnami a úschovnou lyží a svršků. V zázemí dále najdete bezplatný Ski servis České spořitelny i další možnosti profesionálního namazání lyží od mistrů mazačů za poplatek, Test centrum Rossignol s půjčovnou lyží z letošní kolekce a spoustu dalších užitečných prodejních stánků.

Během dne se nebude nudit ani doprovod závodníků. Vyzkoušet můžete nezávodní vyjížďky po okolí pod vedením zkušených běžkařů. Tempo si v těchto open jízdách určíte sami, a tak jsou vítány i rodiny s dětmi nebo starší běžkaři, kteří si touží na běžkách zajezdit, ale nechce se jim závodit. Pro úplné začátečníky je zase k dispozici škola lyžování, a zájemci nemusí být pouze děti. S běžkami se totiž dá začít v každém věku! A pokud počítáte s tím, že na Šumavě zůstanete celý víkend, doporučujeme v sobotu večer pobýt na Kvildě. O zábavu i o hudební doprovod je tu vždy perfektně postaráno.

Přijeďte každopádně včas, přesuny na start zaberou tentokrát mnohem víc než jen pár minut. O ostatní se na místě postará pořadatelský tým, dbejte jejich instrukcí a užijete si bezstarostný víkend plný zábavy a sportu! Sledujte další aktuální informace na www.stopaprozivot.cz a www.skimaraton.cz

Základní informace


Místo: Kvilda na Šumavě
Start: Modrava (přesun autobusovou dopravou z Kvildy zdarma)
Cíl: Kvilda – louka u Pramenské cesty (následný přesun do areálu pěšky)
Start a cíl dětské závody: Kvilda – louka u Pramenské cesty (přesun pěšky)
Prezence a registrace na místě: Kvilda – obecní sál, pátek 15:00–18:00, sobota 8:00–18:00, neděle 8:00–11:00


Závody - sobota 27. 2. 2016:

10:00 – Dětské závody na 1, 2, 5 a 8 km
10:00 – Start závodu volnou technikou na 35 km
11:00 – Start závodu volnou technikou na 20 km


Závody - neděle 28. 2. 2016:
10:00 - Start závodů klasickou technikou na 35 km
12:00 - Start závodů klasickou technikou na 20 km

 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "ČT Šumavský skimaraton čeká na své závodníky"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |