Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Druhý největší a nejoblíbenější závod v Česku již o víkendu na Kvildě

21.2.2017 10:39

32. ročník jednoho z největších a nejoblíbenějších českých závodů na běžkách přivítá ve stopě jak zkušené závodníky, tak hobíky, pohodáře, začátečníky i děti. ČT Šumavský Skimaraton je důkazem toho, že Stopa pro život má co nabídnout nejen domácím příznivcům běžek, ale také celému světu.

Bookmark and Share

25. – 26. února si proto určitě rezervujte pro Stopu a přijeďte si užít s celou rodinou nebo přáteli neskutečnou krásu zimy do národního parku Šumava a přilehlého okolí Kvildy. Závod je již tradičně zařazen do evropské série dálkových běhů Euroloppet a tomu odpovídá i mezinárodní konkurence na startu hlavních závodů, medializace, vysoká kvalita dobře značených tratí, komfortní zázemí a nadstandardní služby pro všechny účastníky.

V sobotu se rozjedou nejdříve soutěže pro malé skimaratonce. Dětské trasy ČT:D Minimaratonu měří podle věkových kategorií 1, 2, 5 a 8 km a jsou vyznačeny v okolí Kvildy. Troufnout si na ně mohou jak zkušenější děti, tak ti méně pokročilí. Fandit se bude všem stejně a na každého malého účastníky čeká účastnická medaile a dárek.

Po dětech odstartují obě trasy závodu dospělých volnou technikou. Už potřetí v řadě je do programu zařazena bruslařská výzva na 46 km (2 x 23 km), o hodinu později následuje start poloviční distance na 23 km. Borci se vydají z místa startu na Kvildě nádhernými zákoutími v okolí Horské Kvildy a Zhůří.

Neděle je tradičně vyhrazena klasice na 23 km a 45 km, přičemž závodníci delší trasy zdolají poměrně značné převýšení 886 m. Hlavní závod na 45 km vede v první části po sobotní trase, na Filipově Huti však pokračuje dál a závodníky zavede na Lovčí skálu, Ptačí nádrž, Modravský most a na legendární Černou horu a do nedotčených míst NP Šumava. Poloviční okruh na 23 km klasickou technikou je identický se sobotním.

Pořadatelské zajištění a zázemí závodu bude klapat ve vysokém standardu seriálu Stopa pro život. Připočteme-li zkušeného pořadatele z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk, mají se běžkaři i jejich doprovod určitě na co těšit.

 

V zázemí akce bude postaven velký vyhřívaný stan s pevnou dřevěnou podlahou, kde je připraveno občerstvení s velkým výběrem teplých jídel a nápojů, vyhřívaná převlékárna, úschovna oblečení, batohů a lyží, najdete zde i zajímavé prodejní akce partnerů Stopy 2017. Samozřejmostí je kvalitní ozvučení, moderátorský doprovod v areálu a pohotové časoměrné služby.

Precizně upravená trať, ochotné, usměvavé a perfektně vybavené občerstvovací stanice na trati, výběr mazacích servisů, půjčovna běžkařského vybavení i výborně fungující prezenční team jsou dalšími dobře fungujícími službami pro všechny účastníky. Každý, kdo se postaví na start, obdrží lyžařské startovní číslo s nevratným čipem a originální dárek seriálu Stopa pro život od LAWI, který můžete využít rovnou v závodě. K dispozici bude opět parkování v obci Kvilda zdarma.

Součástí maratonského klání bude už tradičně nejen sobotní večerní kulturní program, ale také bezplatná nezávodní Open jízda po okolí pro váš doprovod, rodiny s dětmi, starší lyžaře i začátečníky a pohodáře, kteří si na „závody“ ještě netroufnou, ale chtějí se hýbat. Jestli chcete úzká prkénka vyzkoušet právě na Šumavě úplně poprvé, přijďte do školy lyžování v zázemí. Půjčit si můžete celou lyžařskou výstroj. To vše zdarma.

Více na www.stopaprozivot.cz a www.skisumava.cz

Časový harmonogram:

Pátek 24. 2.

 • Prezence v závodní kanceláři na Kvildě 15:00 – 18:00

Sobota 25. 2.

 • Prezence v závodní kanceláři na Kvildě 8:00 – 18:00
 • Starty dětských závodů od 10:00
 • Start hlavního volně na 46 km 12:00
 • Start závodu volně na 23 km 12:15
 • Vyhlášení sobotních výsledků – děti 12:30
 • Vyhlášení sobotních výsledků – dospělí 15:30

Neděle 26. 2.

 • Prezence v závodní kanceláři na Kvildě 8:00 – 11:00
 • Start hlavního závodu klasicky na 45 km 10:00
 • Start závodu na 23 km klasicky 12:00
 • Vyhlášení nedělních výsledků 14:30

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, a.s.

Diskusní fórum pro: "Druhý největší a nejoblíbenější závod v Česku již o víkendu na Kvildě"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |