Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bobr Cup již tuto sobotu

30.9.2008 15:30

Na putovním poháru pro vítěze závodu figurují známá jména českých reprezentantů. Velká většina z nich startovala pod hlavičkou České asociace extrémních sportů a i letos posílá reprezentace do boje tři družstva s těmi nejvyššími ambicemi.

Bookmark and Share

V týmech pod čísly 93 (Pivovar Litovel), 94 (Olomoucký deník) a 95 (OpavaNet / Internet Billboard) jsou cyklisté Jan Hruška, Martin Horák,kajakář Tomáš Slovák či běžci Roman Skalský a Pavel Brýdl, kteří už prvenství na Bobr Cupu zažili a letos mají opět cíl zvítězit. Nebezpečný bude určitě i tým Insportline s číslem 121 v jehož barvách se představí špičkový kajakář Aleš Marek. Nejvyšší ambice má i družstvo č. 46 Cyklosport Binár v čele s akademickým mistrem světa v orientačním běhu Štěpánem Dlabajou.


Známí sportovci netradičně


Na start letošního Free Litovel Bobr Cupu se po několika letech vrací čerstvý stříbrný medailista z Pekingu Jaroslav Volf. Kdo by ovšem tipoval
„Volfíka“ na poslední vodáckou část, by se hodně přepočítal. Přeci jenom na řece Moravě se jede trochu něco jiného, než jsou branky a burácivá voda divokých peřejí a proto Volfík tradičně startuje na horském kole. Společně s Volfem bude startovat ve stejném týmu neméně úspěšná reprezentantka Lada Kozlíková a Viktor Novotný. Viktor je nedávný stříbrný medailista závodu „Kangaroo Hoppet“ (klokaní závod – Austrálie) v dálkovém běhu na lyžích, který je zařazen do série závodů Worldloppet.

Nejzajímavější místa pro diváky


Centrem celého závodu je litovelský areál koupaliště. K vidění tu bude nejenom hromadný start běžců a atraktivní dojezd kanoistů do cíle, ale také všechny předávky, technický přejezd cyklistů přes pontonový most, plavání vodáků přes mlýnský náhon a také závěrečný brod všech tří disciplín. Velice zajímavým místem je také double brod pod jezem Templ. Běžci a následně bikeři tu pod Chrámem přátelství (romantický altán na skalním ostrohu nad řekou zhruba pět kilometrů nad Litovlí) musí překonat na dvakrát chladné vody Moravy. Hlavně za vysokých stavů vody je toto místo dost dramatické a divácky vděčné. Na cyklistickém úseku je několik technických lesních sjezdů a pak dlouhý travnatý sešup „Velká závrať“ po louce u obce Řimice, který také stojí za podívanou… na pády se tam většinou nemusí dlouho čekat!
Mapky tras jsou ke stažení ze serveru freelitovelsport: běh, kolo, voda a všechny tratě dohromady.

Doprovodný program – sportovní část
Trampolínová show Lukáše Vokatého


Náš nejlepší akrobatický lyžař se ukáže při vlastní exhibici. Ve vzduchu, spolu s Martinou Konopovou a Romanem Dobřanským (tedy celou českou reprezentací v akrobatických skocích) předvedou pro normální smrtelníky naprosto neuvěřitelné věci, a to s lyžemi a snowboardem na nohou! Pro malé dobrovolníky od 2 do cca 14 let je připravena kruhová trampolína s ochrannou sítí. Vzrostlejší odvážlivci můžou pod profesionálním vedením ochutnat velkou trampolínu z Acrobatparku Aleše Valenty Eurotramp. Více o aktivitách Lukáše na adrese www.lukasvokaty.com/cze/.

Bike and Water


V další exhibici se představí vítězové závodu Bikeandwater. Borci předvedou krkolomné skoky na kolech do vod litovelského koupaliště. Při exhibici se objeví vítězové závodů Bikeandwater posílení o Michala Federočka, Patrika Schwarze a Martina Nogola. Všichni skokani se aktivně zapojili do závodu Bikeandwater, ať už ve vlastním závodě, při exhibici nebo v roli porotce, takže se je opět na co těšit.

Zábavný park Sun Outdoor


Celá paleta sportovních aktivit k vyzkoušení pro vás. K dispozici bude půjčovna terénních koloběžek, mini-čtyřkolek, střelba z luku a bungee-running.

Doprovodný program – kulturní část
Stracené Ráj a AC/DC


V sobotním odpoledni zahraje k dobré náladě, do tance a k pozávodnímu pivku Litovel skvělá formace Stracené Ráj. Skupina známá především v hanáckých luzích a hájích bude pro všechny přespolní nezapomenutelným zážitkem. Pětičlenná bigbítová kapela vystoupí na hlavním pódiu a rozhodně tě nenechá v klidu. Poslechnout si několik válů můžeš už teď na www.freemusic.cz/stracene_raj/kapela_info.html. Po hudbě z Ráje tě bude chtít ještě víc rozpálit AC/DC revivals z Olomouce, kteří nastoupí s příchodem soumraku. Na závěr se litovelský areál rozduní v rytmech kapely Livin.

 

-pr-

 

Diskusní fórum pro: "Bobr Cup již tuto sobotu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu