Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jubilejní 15. Bobr Cup 2009

6.10.2009 22:47

Litovelský Bobr Cup si za 15 let získal mezi nadšenými sportsmeny věhlas jako důstojná tečka za hlavní závodní sezónou. Jedná se o extrémní závod tříčlenných štafet, takže krom nadšeného bikera je třeba do týmu ještě i nadšeného běžce a kajakáře. Opravdu snové počasí splnilo očekávání rekordní účasti a na start se postavilo nebývalých 215 týmů. Závod se díky přívětivému počasí dočkal i nového traťového rekordu.

Bookmark and Share

Běžce vyprovází na 15 km XC trať titulní song z Posledního Mohykána. Krom 2 km asfaltu vede trať lesními a polními cestami, zpestřenými několika osvěžujícími brody Litovelského Pomoraví. MTB trať nabízí na 25 km opravdu vyváženou kombinaci výjezdů s parádními technickými sjezdíky, pěkně mokrými brody a dalšími překvápky. Při krásném slunečném počasí, je však koupačka v Moravě celkem příjemným osvěžením. Pěkně husté okamžiky přicházejí pravidelně na známých místech jako je Velká závrať, ostrý terénní zlom s krapet střemhlavým sjezdíkem. Další divoká zóna se nachází pod Templem u Chrámu přátelství. Technický sjezd skalním korýtkem působí trošku kamikadze, ale s přivřenýma očima to nevypadá zas tak děsivě. Pokud nevysednete hned na začátku sjezdu, tak potom je další zastávka až úplně dole. Následuje hezká vyjížďka podél ramen Moravy s velmi malebnými zákoutími. Při troše pozornosti vám jistě neunikne vesele trylkující moudivláček lužní či břehule říční. Jen opatrně s tím kocháním, neb jsou tu i nečekané nástrahy a překvápka. Například v podobě hluboké terénní propadliny ve finálním single trailu. Právě zde se sbíral nějaký nepozorný, lehce otřesený biker-ornitolog ze samého dna (jen nepatrný kousek od vzrostlé žebratky bahenní)…


Všudypřítomní diváci trpělivě vyčkávali u osvědčených brodů a sjezdů na jakékoliv extrémně napínavé okamžiky. Zejména u posledního pěkně hlubokého brodu těsně před cílem. Pokud střemhlav sjedete strmý břeh řeky a v proudu se pořádně vymácháte, vězte, že vám diváci budou neskonale vděční.


Třetí vodácká disciplína obnáší doběhnout a doplavat k plavidlu, projet vytyčenou 6 km trať, přenesení lodě s následným překonáním brodu a závěrečným efektním sešupem z třímetrové rampy do bazénu. Celý závod provázela výborná atmosféra až do večerních hodin. Komu by nestačil adrenalin načerpaný na samotném závodě, mohl si vyzkoušet například simulaci havárie v rychlosti 30 km/h na trenažéru společnosti (Pozn.: lépe před jídlem než po).


Přestože jednotlivé úseky nejsou nijak extrémně dlouhé, umožňují každému pořádně si „hrábnout“ a hlavně okusit týmového ducha a spoustu zábavy s přáteli. Pokud se jednou rozhodnete postavit s dalšími podobně „postiženými“ extrémisty na start, počítejte s tím, že vás Bobr Cup chytne a za rok tu budete zas. Takže stačí sehnat tým dohromady a vymyslet nějaký neotřelý název pro svůj profi/crazy tým. Třeba a´la „Vidím světlo na konci tunelu“ nebo „Vyčvachtaný kecky“ a stavte se do Litovle na Bobr Cup 2010. Na závěr nezbývá než jen suše konstatovat, že nás pořadatelé opět nešetřili a vyždímali z nás to nejlepší, co v nás zbylo. Takže za rok (až se z toho trochu zregenerujeme), se zase rádi zúčastníme.


Keep bobring!


Rudolf Růžička & CYKLOSERVER team

Diskusní fórum pro: "Jubilejní 15. Bobr Cup 2009"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Batoh Force Berry Pro, 12l černá fluo

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz