Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Free Litovel Bobr Cup 2008 už klepe na dveře

22.9.2008 14:53

Léto končí, listí padá ze stromů a všichni milovníci outdoorových sportů podléhají startovní horečce. Blíží se totiž čtvrtý říjen a s ním i FREE LITOVEL BOBR CUP 2008 – závod, který se nevzdává.

Bookmark and Share

Už třináct let se pravidelně první říjnovou sobotu sjíždějí do Litovle vyznavači extrémního štafetového sportu. Závod, který vznikl jako obdoba slavného Dolomitenmanna se obtížností se svým starším bratrem nedá měřit. Ale co Free Litovel Bobr Cup nemůže nabídnout v náročnosti, bohatě vynahrazuje krásným prostředím CHKO Litovelské Pomoraví, v níž jsou tratě vytyčeny, a které lákají na start přes šest stovek běžců, cyklistů a kanoistů.


Když se před mnoha lety poprvé vydalo na trať několik kamarádů, vypadalo to na celkem povedenou recesi na závěr vodácké sezóny pro zvané kamarády. Nikdo tehdy ani ve snu netušil, že vzniká něco, co se během pár let vyvine v největší závod (co do počtu účastníků) extrémních štafet v Čechách. Běh, horské kolo a kajak, to je trojice ingrediencí, které dohromady dělají Free Litovel Bobr Cup. V minulosti i současné době se na startu objevují reprezentanti a přední osobnosti všech tří sportů. Vzpomeňme třeba cyklisty Jana Hrušku a Radima Kořínka nebo vodáky Jaroslava Volfa, Marka Jirase nebo Michalu Mrůzkovou, ti všichni se zúčastnili a někteří z nich jsou zapsáni i na velkém putovním poháru mezi vítězi Bobr Cupu – závodu, který se nevzdává.

Free Litovel Bobr Cup tvoří kombinace běhu, horského kola a divoké vody. Jede se štafetovým způsobem. Závodu se účastní tři závodníci, z nichž každý má na starosti jednu z disciplín. Celková délka závodu je čtyřicet pět kilometrů a nejlepší si s tím poradí za dvě hodinky. Letošní den „D“ je čtvrtý říjen. Startovní výstřel zazní v pravé poledne na tradičním místě před koupalištěm v Litovli.


Více informací o tratích a časovém programu >>

 

Jsi sám, vypadli Ti kamarádi a chtěl by ses přesto zúčastnit? Není problém. Na internetu se stačí zaregistrovat a už jen vybírej parťáky, s nimiž se letos do okolí Litovle vydáš. Přečti si jednoduchá pravidla a zaregistruj se do systému kompletace týmů.


Více k registraci >>

 

Během závodu i po něm čeká na závodníky a diváky doprovodný program, v němž najdeme i exhibici našeho nejlepšího akrobatického lyžaře Aleše Vokatého, vyhlášení výsledků (včetně oblíbených crazy kategorií) a bohatá tombola. Po předání cen začne oblíbená závěrečná afterparty s živou hudbou (skupiny Stracené Ráj, AC/DC revivals a Livin) a pivem Litovel, na níž už není žádných rozdílů mezi vítězi a poraženými.

 

Vše k Free Litovel Bobr Cupu a dalším akcím najdeš na adrese www.freelitovelsport.cz
 

Takže v sobotu 4. 10.2008 v Litovli

Keep Bobring!!!

 

-pr-

Diskusní fórum pro: "Free Litovel Bobr Cup 2008 už klepe na dveře"

Názor Autor Datum a čas
sháním tým Tomáš Bindr 3. 10. 2008, 14:15

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu