Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Keep Bobring!

15.10.2008 11:03

Rok se s rokem sešel, a tak to v Litovli zase pěkně ožilo. 14. ročník štafetového závodu Bobr Cup přilákal na start na 180 týmů. První říjnovou sobotu trošku nešťastně poprchávalo, což však vodomilným příznivcům Bobr Cupu nemohlo vůbec pokazit radost.

Bookmark and Share

Není vůbec snadné, dokopat tým každoročně na startovní čáru. Zvlášť, když je sestaven z takových hyperaktivních individuí, jako ten náš. Náš běžec si loni přivodil před závodem zlomeninu klíční kosti. Letos však sám sebe opět trumfl, neb si na pětkrát zlomil při lyžování nohu. Jenže tenhle závod se v žádném případě nevzdává, a tak jsme pořídili náhradního běžce, registrovaného mezi bezprizorními borci. A tak vybíhá Cykloserver tým již po páté do lesů, vod a strání závodu Bobr Cup.


Jen pár minut po doznění startovního songu Highway to Hell již bojuje masa běžců s živlem v prvním brodu řeky Moravy. Po důkladné očistě v ledové vodě absolvují běžci 15 km po lesních a polních cestách. Poté putuje ohlodaný štafetový kolík do tlapy bajkera. První část 25-ti kilometrové trasy se tváří pohodově a sjízdně, nabízí šanci nahnat časové rezrvy. Po průjezdu dálničním podjezdem už trať nabírá grády. Podmáčené stoupáky jílovitých lesních cest nabízejí možnost důkladného protažení lýtek, poněvadž jsou bez řádných drapáků nejetelné. Zablácený stroj je možné několikrát odbahnit v průzračných brodech pod Templem.

 

Další příležitost na výrobu adrenalinu se bajkerovi skýtá ve vypečeném sjezdu, trefně nazvaném „Velká závrať“. Důležité je neztratit náladu v závěrečném kukuřičném poli, kde to na blatě trošku „plave“. Pak ještě neutopit sebe ani bajk v posledním hlubokém brodu přes Moravu.

 

Kolík pak putuje k vodákovi, jenž jej povozí na kajaku. Vodácká trať má 6 km. Těsně před cílem musí zchvácený a splavený borec vyvláčet plavidlo po lešení na čtyřmetrovou rampu, sjet do bazénu a posledním máchnutím pádla protnout cílovou čáru.


Počasí se mezitím umoudřilo, a tak už se v cíli rozproudila zábava Litovel teče proudem. Ze závodníků ještě cáká adrenalin a spokojenost. Jen si představte skočit si během sobotní vyjížďky jen tak do řeky. A to hned čtyřikrát za sebou. Asi byste působili pro kolemjdoucí poněkud bizarně, ale tady na Bobr Cupu je to na denním pořádku. Vzhledem k množství všech těch promočených „nadšenců“ kolem krásně zapadnete. Takže nezbývá než rozebrat, usušit a promazat bajk, poladit formu, nic si při tom neudělat a za rok opět, již na 15. ročníku závodu, který se nevzdává, ahoj.

 

Keep bobring!

 

Ruda Růžička

Diskusní fórum pro: "Keep Bobring!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Batoh Force Berry Pro, 12l černá fluo

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz