Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Online z Bikechallenge: 4. etapa

24.7.2009 12:34

Lázeňské město nám nabídlo zázemí ve vybydlené škole, ale do sprch jsme museli do lázní. Voda tu smrděla sirovodíkem, ale interiér a vlastně budova celá jsou nádherné. Na večeři nás vozili autobusem k open-air bufetu. Už z dáli se linula krásná vůně a pohled na dobroty všeho druhu spustil nemilosrdný syndrom I.P.Pavlov. Ňami. Až do noci mi ochotně spravují kolo. Hoši děkujem.

Bookmark and Share

Snídaně se nesla ve stejném duchu. Smažená vajíčka na slanině pravda nejsou ideální předzávodní dieta, ale kdo by odolal, navíc má dnešní etapa pouze 50 Vkm (Véna kilometrů).

 

Od startu se jede prudce do kopce, následuje pěkný singlík a pak už se to zvedá po šotolu až do nebe. Dojedeme na státní hranici a hurá borůvkovým sjezdem podél čáry dolů. Mé sešroubované rameno úpí pod nárazy kamenů, ale za ten požitek z jízdy to stojí. Po sjezdy vždy následuje výjezd, v tomto případě výšlap a řádný. Cestou necestou přes stromy i kameny, prostě síla. Šipky ukazují skrz les bez jakékoli cesty až na Borůvkový vrch. Odtud sjíždíme dlóóóuuuhým sjezdem ke zlatému dolu. Tady už bych si dal něco k pití (jeden bidon na dvě hodiny byl dost málo), ale k 1. občerstvení je to ještě 14 km do kopce po šotolu.

 

Vůbec mi to nejede a kolo bych nejraději hodil do škarpy, ale za ocasem mi visí kamarád, co jsem mu slíbil, že ho vytáhnu na kopec Javor Veliký. Pod ním vytoužené občerstvení. Polévám si hlavu vodou a tlačím do sebe jeden meloun za druhým. Odtud už je to pohodově jetitelná vyjížďka s krásným, určitě 6 km dlouhým sjezdem. Nádhera. Celý den trochu kazí to, že na šest závodníků prostě nezbyla večeře a nebylo to rozhodně poprvé. Díky polským úsporným opatřením je pro 150 závodníků a téměř stejný počet technického praporu pouhých 200 porcí. Hanba!


Zatím jsem se nezmínil o značení. Je to dáno tím, že si ho vlastně člověk ani neuvědomuje. Jednoduše jede a nic ho neruší, dobrá práce. Stejně tak mechanici dřou na našich kolech od úsvitu až dlouho po soumraku.

 

Jindra Volný

Diskusní fórum pro: "Online z Bikechallenge: 4. etapa"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

lankový zámek na kolo, který nabízí mosazné tělo a 6mm silné ocelové lanko.

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz