Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pražské cyklozvonění 2012

20.8.2012 13:16

Všechny, kdo si chtějí prodloužit prázdniny, bychom rádi pozvali v sobotu 15. září na Oddechovou louku U Soutoku, kde se bude konat tradiční akce Pražské cyklozvonění.

Bookmark and Share

Z několika míst Prahy vyrazí cyklistické pelotony ve žlutých tričkách, které budou společně směřovat na soutok Berounky a Vltavy. Tady na oddechové louce se bude konat odpolední program pro děti i dospělé. Hlavním organizátorem Pražského cyklozvonění je Praha 12 a do akce se zapojí kromě dalších devíti městských částí i město Praha a Nadace Partnerství.


Na Soutoku Berounky a Vltavy čeká návštěvníky bohatý program, který potěší celou rodinu. Organizátoři slibují cyklistům, že na místě budou moci bezplatně seřídit svá kola pomocí mobilní cyklodílny nebo najít si trasy pro bezpečnou cestu do práce či pro víkendový výlet. Stejně jako v uplynulých letech zde bude možnost vyzkoušet si jízdu na městských kolech, skládačkách nebo elektrokolech.


Oddechová louka leží v klidném prostředí Modřanských a Komořanských tůní na břehu Vltavy, takže v případě pěkného počasí doporučujeme vzít s sebou na Cyklozvonění také plavky. Stejně jako vloni se návštěvníci mohou těšit na školu bezpečného ježdění po Praze, tvořivé dílny a hry pro nejmladší účastníky akce.


Do areálu Oddechové louky U Soutoku je nejlepší přijet na kole, v jejím těsném sousedství totiž prochází jedna z hlavních pražských cyklotras A2, zvaná „Modřanská“. V blízkosti je také vlakové nádraží Praha-Komořany (vzdálenost je cca 300 m).


Akce Pražské cyklozvonění, která se koná v rámci Evropského týdne mobility, představuje Pražanům síť bezpečných cyklotras pro cesty do práce, do školy i na rodinnou vyjížďku. Akci pořádají společně městské části Praha 11, 12, 13, 4, 5, Libuš, Slivenec, Řeporyje, Velká Chuchle a Újezd ve spolupráci s Nadací Partnerství a s hlavním městem Praha.


Informace o dopravě na kole i bez kola, program akce, místa a časy odjezdů cyklistických skupin najdete na adrese www.cyklozvoneni.cz.

 

Jitka Vrtalová, NaKole o.s.

Diskusní fórum pro: "Pražské cyklozvonění 2012"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz