Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Závod horských kol v pravém slova smyslu

29.5.2014 08:32

Pátý ročník Mercedes-Benz Cyklomaratonu Olomouc přivítal v sobotu 24. května závodníky intenzivním deštěm, který proměnil jinak atraktivní a zábavnou trať v bahenní galeje.

Bookmark and Share

Na fotbalovém hřišti v Dolanech, které leží doslova coby kamenem dohodil od hanácké metropole, se v sobotu 24. května uskutečnil již pátý ročník závodu Mercedes-Benz Cyklomaraton Olomouc. Závod horských kol pro širokou veřejnost, který si získal pravidelné účastníky svou atraktivní a nezdivou tratí, opět dal na výběr z tratí dvou délek, připraveny byly i dětské závody, AVON dámská cyklojízda, bohatý doprovodný program a v rámci Mercedes-Benz Cyklomaratonu Olomouc bylo navíc vyhlášeno mistrovství ČR pro sluchově postižené cyklisty.

 

Pravidelní účastníci již vědí, že navzdory obecnému přesvědčení o rovinaté Hané se Cyklomaraton Olomouc jezdí v kopcích směrem na Šternberk a okolo Svatého Kopečku. Trasy dlouhé 30 a 50 kilometrů tedy nepatří k jednoduchým a aby toho nebylo málo, přihnaly se nad Olomouc v den závodu intenzivní přeháňky a bouřky, které trať proměnily k nepoznání.

Cyklistům v sobotu opravdu nebylo přáno. Pás oblačnosti a srážek se vyskytoval právě a jen nad Olomoucí a jejím okolím. Závody SMART dětského poháru pro děti různých věkových kategorií, které v areálu probíhaly od 10.00 hodin, musely být dokonce kvůli silným přeháňkám několikrát přerušeny. V pravé poledne se pak na trať za deště vydali i účastníci závodů na 30 a 50 kilometrů.

 

Delší trasa měřila po úpravách trati 46 kilometrů a nabídla převýšení 1130 metrů. S náročnými podmínkami na trati se nejlépe poprala čtveřice závodníků, kteří cílem projeli v rozmezí půlminuty – vítězem se stal Martin Horák (Ghost Rubena Racing Team) před Jiřím Hradilem (Force KCK Zlín) a Pavlem Žákem (Bike Triatlon Mozkovice) a nepopulární „brambora“ zbyla na Jana Procházku (Cyklosport Chropyně). Kategorii žen vyhrála Zuzana Rajnochová (Bikecentrum Olomouc) před Lucií Macíkovou (Novatop Ghost) a Svatavou Kučnou (4Ever Cyklo Bulis). Závod na 30 kilometrů s 650 metry převýšení vyhráli Petr Březina (Kolárna) a Natálie Valuchová (CEP Kellys Beskyd Bike).

 

Jako kdyby to byl jeden z Murphyho zákonů: v odpoledních hodinách se vyčasilo a ti, kterým zbyla ještě trocha energie po zápasu s bahnem si mohli třeba zasoutěžit o věcné ceny v závodech na stacionárních kolech a handbiku. Ženy-nezávodnice se mohly svěřit do péče AVON ladies v růžové zóně, čehož mnohé z nich využily už během deštivého dne, a ty odvážnější dokonce vyrazily na krátkou AVON jízdu proti rakovině prsu. Vhod přišlo účastníkům teplé jídlo ve stanu s občerstvením a nebo masáže na stánku ALPA.

 

Dalším závodem seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 bude 1. června oblíbený Cyklomaraton Hradec Králové. Počasí se snad už umoudří a bude cyklistům přát více. Další informace o závodě a přihlášky najdete na www.cyklomaraton.com.

  

-eventmedia-

Diskusní fórum pro: "Závod horských kol v pravém slova smyslu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |