Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život 2018

19.4.2018 11:38

Největší seriál závodů na horských kolech v ČR, Kolo pro život, vstupuje do své 19. sezóny. Ročník 2018 odstartuje v sobotu 21. 4. v Dobřichovicích u Prahy tradiční „otvírák“, závod ČT Trans Brdy, o týden později se uskuteční na kompletně nových trasách úvodní závod na Moravě, Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO.

Bookmark and Share

Jaroslav Kulhavý - tvář Kolo pro život 2018

 

Celý cyklus 15 cyklistických akcí vyvrcholí 29. září prvním ročníkem závodu v nové lokalitě – Ralsko MTB Tour České spořitelny. Oficiální termínovku letos nově doplnilo 5 partnerských závodů KPŽ 2018. V loňském roce seriálu nepřálo počasí, přesto se některého ze závodů zúčastnilo 25.000 závodníků a závodnic, z toho téměř 6500 dětí. Pro nadcházející ročník organizátoři z Petr Čech Sport přichystali kromě nového závodu v Libereckém kraji dvě letní celovíkendové akce v Holešově a Novém Městě na Moravě.

 

Populární série, jejímž patronem se stal fotbalový brankář Petr Čech, je již čtvrtým rokem nerozlučně spjata s tváří nejúspěšnějšího českého bikera, Jaroslava Kulhavého. Olympijský vítěz z LOH v Londýně se akcí KPŽ pravidelně účastní v sedle závodního kol, nebo se věnuje cyklistickým nadějím v seriálu ČT Déčko Junior Trophy jako rádce, učitel a kamarád dětí. V březnu byly spuštěny zbrusu nové webové stránky Kolo pro život, kde kromě kompletních informací o seriálu a jednotlivých závodech naleznou všichni zájemci o tento sport spoustu zajímavého a užitečného obsahu týkající se kol a světa cyklistiky od A do Z.

Kolo pro život tak přestává být „jen“ největším seriálem MTB závodů pro veřejnost, ale každodenním partnerem a rádcem pro všechny cyklisty v České republice. Kolo pro život se v posledních letech snaží co nejvíce zaměřit na širokou veřejnost napříč všemi generacemi po celé České republice, nezapomíná na rodiny s dětmi a začátečníky. Kromě závodění je proto speciální pozornost věnována nezávodním vyjížďkám, výuce jízdy na horském kole pod vedením předních českých bikerů v Bike Academy KPŽ, a samozřejmě všeobecné propagaci zdravého životního stylu a sportu v rámci krásných míst napříč naší vlastí. Seriál nabízí účastníkům víkendy strávené v pohybu, uprostřed nádherné přírody, s přáteli, kamarády nebo rodinou.

Také v letošním roce budou trasy závodů rozděleny podle délky a technické i fyzické náročnosti do čtyř kategorií (A, B, C, D) tak, aby si v jeden den na stejném místě mohli na kolo sednout a vyrazit profíci, amatéři, hobíci, děti, senioři i sváteční cyklisté. Účastníci stále oblíbenější nezávodní vyjížďky D – Fitness jízdy, jejímž patronem je pramenitá voda Rajec, určitě uvítají finančně zvýhodněné startovné pro jednotlivce i rodinné balíčky, a výběr ze dvou délek této trasy. Neoddělitelnou součástí všech podniků KPŽ je největší seriál dětských závodů na horských kolech ČT Déčko Junior Trophy v pěti věkových kategoriích, se speciální kategorií odrážedel, a nabitým celodenním doprovodným programem pro celou rodinu.

Kromě pečlivě vybraných a dobře značených tratí jsou opět připravené tradiční nadstandardní služby pro účastníky i doprovod v zázemí – parkovací plochy, mobilní prezenční kancelář, informační stánek, DEPO Kooperativy s úschovnou kol, sprchami, mycími boxy pro biky a mechanickou dílnou. V zázemí nebude chybět velký výběr cateringu, Modrá zóna České spořitelny s prostornou jídelnou a kavárnou, Půjčovna kol Specialized a pojízdná prádelna Whirlpool. Na trase závodníci doplní energii na občerstvovacích stanicích Nutrend a Lesní občerstvovačce VLS. Technické problémy během jízdy vyřeší Servis Pointy Park Tool, zdraví a první pomoc pro závodníky, kdekoliv na trati, jistí unikátní propracovaný Záchranný systém 211 ZP MV ČR.

Vedle zcela nového obsahového webu Kolo pro život patří mezi nejvýznamnější novinky 19. ročníku premiéra závodu v Ralsku se zázemím na letišti Hradčany. Závod, který vznikl ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky, jistě potěší všechny příznivce horské cyklistiky menší náročností, jezdivými terény a nádhernou nedotčenou přírodou. Součástí letošního kalendáře KPŽ jsou hned dvě dvoudenní akce. Kromě podniku na Vysočině, spojeném s 3. ročníkem cyklistického veletrhu Test & Expo, byl nově do soboty a neděle rozdělen nejnabitější program legendárního Bikemaratonu Drásal České spořitelny. Jeho součástí je i v letošním roce nejdelší závod v ČR – Force Obr Drásal a trasa A, která je zařazena do kalendáře UCI Marathon World Series. Největšími novinkami pro děti je mistrovský závod v NMNM, další ročník ČD Cargo Junior Trophy Marathonů, kam přibyl nejen nový titulární partner, ale také 3 nové lokace, kategorie pro děti 8-9 let a možnost dospělého doprovodu. V cíli závodů ČT :D Junior Trophy obdrží všichni účastníci pamětní medaili. Medaile z jednotlivých závodů mohou děti sbírat do plakety ve tvaru České republiky.

Nedílnou součástí seriálu Kolo pro život je Finálová hra. Letos je hlavní cenou celoroční tipovací soutěže pro dospělé, osobní automobil ŠKODA Fabia Combi, který do soutěže věnuje Generální partner projektu Česká spořitelna. Děti a mládež hrají o poukaz na cyklistické zboží Specialized v hodnotě 30.000 Kč. Připravená je i celá řada dalších celoročních soutěží: Prestige Trophy Marathon – soutěž jednotlivců, Team Prestige Trophy (Race a Hobby) – soutěž týmů, dětská soutěž v kreslení a spousta dalších klání pro děti v Modré zóně České spořitelny, Dětském klubu, na pumptrackové dráze Chupa Chups, v Česká spořitelna Specialized Bike Academy KPŽ a na stáncích partnerů.

Tradičními partnery projektu jsou Česká spořitelna, pojišťovna Kooperativa a ŠKODA AUTO. Generálním mediálním partnerem a novým titulárním partnerem úvodního závodu je Česká televize, hlavními mediálními partnery mediální skupina Mafra a Český rozhlas Radiožurnálu. Do partnerské struktury nově zavítaly SkiResort ČERNÁ HORA – PEC a společnost Panzani. Projektu poskytly záštitu: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo obrany, Česká unie sportu, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR – zřizovatel české centrály cestovního ruchu CzechTourism a její projekt Česko jede, a jednotlivé kraje ČR.

Závody seriálu Kolo pro život 2018:

 • 21. 4. ČT Trans Brdy
 • 28. 4. Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO
 • 12. 5. Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO
 • 26. 5. Orlík Tour Kooperativy
 • 16. 6. Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny
 • 23. 6. Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO
 • 30. 6. – 1. 7. Bikemaraton Drásal České spořitelny
 • 21. 7. Praha – Karlštejn Tour České spořitelny
 • 4. 8. Šumavský MTB maraton České spořitelny
 • 11. – 12. 8. Vysočina Arena Tour České spořitelny
 • 18. 8. Manitou Železné hory České spořitelny
 • 1. 9. Plzeňská MTB 50 Kooperativy
 • 8. 9. Znojmo Burčák Tour Kooperativy
 • 22. 9. Oderská Mlýnice České spořitelny

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život 2018"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz