Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Soutěž o lístky na přednášku Peggy Marvanové

17.10.2019 11:26

Máme pro vás soutěž o vstupenky na přednášku Peggy Marvanové a Adama Závišky: 8107 km na kolech jako svatební cesta. Novomanželé ujeli nejdelší závod planety pro horská kola. Přednáška se koná již 22.10. v pražském kině Bio Oko. Vylosujeme dva výherce, kteří správně odpoví na otázku v pozvánce.

Bookmark and Share

 

Vzít si na svatební cestu dva měsíce volno a pořádně projet Spojené státy, o tom mnozí jen sní. Ale ne o způsobu, jakým to provedli Markéta “Peggy” Marvanová (24) a Adam Záviška (25). Celý kontinent přejeli v závodním tempu a na horských kolech, od východu k západu, naloženi veškerou výbavou. Jaké je ujet na kolech 8107 kilometrů za 48 dní a 22 hodin? A jaké bylo vypořádat se se silnými dešti, povodněmi, bouřkami, ale i závějemi sněhu a nelítostnými vedry? Nejen o tom bude vyprávět tato nezdolná manželská dvojice.

Peggy a Adam minulý týden oficiálně zahájili přednáškové turné. Můžete se na ně těšit nejen v Praze, ale i jiných městech. Chcete slyšet o jejich zážitcích? Soutěžte s námi o dva lístky na přednášku v Pražském kině Bio Oko 22.10. Více o dalších termínech přednášek najdete na https://www.marvanova.cz/kalendar/

„Účelem našich přednášek je především motivovat okolí k vlastním cílům. A už nejde o to, zda jde o cíle sportovní.“ svěřuje se dobrodružný manželský pár.

Na co se můžete těšit?


Na přednášce o jejich poslední cestě nejdelším závodem planety pro horská kola se můžete těšit mimo vyprávění i na videa, která tato dvojice pořídila, a která jsou z těchto závodů nevídaným materiálem.

 

„Jde o videa, které bylo velmi těžké vytvořit a jsme dosud jediní, kdo z tohoto závodu něco takového přivezl. Závod se jede bez jakéhokoliv zabezpečení: co si závodník veze, kde spí a co jí, je čistě na něm. Plánovaná podpora je zakázaná. Není tedy možné mít s sebou doprovodný tým kameramanů. Všechny záběry jsme pořizovali sami v průběhu závodní atmosféry. Většina záběrů proto byla natočená přímo za jízdy. Svá kola jsme měli vybavené dynamem a nabíjecími systémy, abychom mohli natáčet i na místech, kde jsme věděli, že po mnoho dní nebudeme mít přístup k zásuvce. Nakonec jsme byli i po stránce energie úplně nezávislí na okolí. Vlastní energií, kterou vytvářelo dynamo našeho předního kola, jsme poháněli nejen kamery a fotoaparát, ale i navigace, telefony a světla.“

 

Pozvánka na promítání:


Na přednášce je tak možné se na nějaký čas doslova ponořit do prostředí Ameriky. Během pouhé hodiny se ocitnete hned v několika Amerických státech a nahlédnete do diverzity prostředí Ameriky. Můžete tak doslova ochutnat zážitky, kterými si tato dvojice prošla.

 Pokud chcete vyhrát lístek na přednášku, napište nám do redakce (redakce@cykloserver.cz)  datum, kdy se konala svatba Peggy a Adama. Odpovědi posílejte do neděle 20.10. V pondělí 21.10. vylosujeme dva výherce a kontaktujeme je emailem.


Co vyžaduje prostředí takto extrémního závodu?


Základní vlastností závodníků, kteří podstupují takovýto extrém je minimalismus. Jelikož jde o závod horských kol, který vede převážně terénem, kde je potřeba mít kolo co nejlehčí. „Pokud nepočítáme jídlo a pití, tak jsme si na tomto závodě vystačili s výbavou vážící 6 kilogramů, která zahrnovala věci na spaní, oblečení, hygienu, lékárnu i věci na opravu kola. Naše kolo pak bez této výbavy vážilo lehce přes 10 kg. S touto výbavou jsme si museli vystačit při dlouhých deštích, pouštních vedrech i při přechodu zasněžených hor. Je to ale skvělý pocit svobody, když zjistíte, jak málo věcí vám může stačit k životu na tak dlouhé cestě přes Ameriku“ dodává Adam.

O závodě


Peggy a Adam dojeli do cíle 20. července a sami ještě nemohou uvěřit, jak to vlastně zvládli. Nešlo jen o tu úctyhodnou vzdálenost 8107 km a celkové stoupání 107 000 m. “Na východě na nás číhalo nebezpečí v podobě aut, psů a nebezpečných bouřek. V nejhorším okamžiku jsme s vypětím sil leželi každý ve svém stanu a drželi si ho ve větru - foukal až rychlostí 100 km/h. A padaly dvoucentimetrové kroupy. Tu noc jsem nespala ani minutu, poslouchala jsem všechny blesky a modlila se, aby to na té bezmezné rovině neprásklo do nás. Ráno jsme zjistili, že blesk zabil zvíře jen 200 metrů od nás,” vzpomíná Peggy.


“Na západě pak hrozily lesní požáry, další bouřky, na vysokých sedlech sněhové závěje a vůbec největší nebezpečí na nás číhalo na pouštích. Místech, kde jsme za celý den nenašli sebemenší stín…”

Odstartovali na pobřeží Atlantiku, na výběžku Cape Lookout v Severní Karolíně, a skončili na pacifickém pobřeží ve státě Oregon. Přejeli 13 států a čtyři časová pásma. Nejvyšší bod, jaký překonali, byl 3430 m n. m. Většina trati vedla mimo zpevněné silnice, kde jim “líbánky” nejednou zpestřila blízká setkání s faunou čítající mimo jiné medvědy, pumy, chřestýše, hady či štíry…

Peggy Marvanová

Diskusní fórum pro: "Soutěž o lístky na přednášku Peggy Marvanové"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama



Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama





Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |