Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

LOUDÁNÍ 2020 - 3. díl: Osvěžující bahenní koupele

15.3.2021 07:30

Jaké to je, když vám po 4 hodinách spánku zazvoní v naprosté tmě budík a vy se musíte sbalit a vyrazit do deště na kolo? Musíte to vzít z té lepší stránky: po cestě nebude moc cyklistů. V pokračování seriálu z Loudání 2020 se dočtete, jak se s tím popral Aleš.

Bookmark and Share

"Pi pííííí, pi pííííí, pi píííí....." budí mě hodinky.

Nechce se mi věřit, že už je 3:30. Vstávám a začínám jako vždy roboticky balit. Pofackováno. Něco sníst, hygiena, nandat věci zpět do kola. Chvilku po 4. hodině jsem připravený vyrazit. Mohy taky, ale ostatní nějak nestíhají. Pobíhají tu ještě ve slipech, tak vyrážíme s Mohym sami. Já na fullu, Mohy na gravelu. Už od pohledu jsme skvělá dvojka.

Necháváme tak za sebou nejen kluky z naší skupinky, ale i ty 4 (Ondra Semerád, Tomáš Navrátil a další), kteří ještě také nevyjeli. Rázem se tak Mohym posouváme na sdílené 5. místo. Super. Snad to udržíme.

A daří se to skvěle... Už za Svatým Šebestiánem přehlédneme ve sjezdu odbočku naší cyklostezky E3... Užíváme si skvělý, rychlý a dlouhý sjezd podél říčky Chomutovky. Název napovídá, kam vede, ale do Chomutova jet opravdu nemáme.

"Zastááááááááv !!!!" řve na mě Mohy
"Cožéééééé?" odpovídám sbalený ve vajíčku ve sjezdovém posezu
"Zastááááááááv, jedeme blběééééé !!!!" řve zase a to už mu rozumím
"Drrrrrrrrrr" skřípají brzy jak flekuju snad na místě.

Je to tak. Více jak 2 km sjezdu navíc. Pracně to šlapeme zpět. Kufr celkem přes 4 km. "Do pr....!" prskáme oba, jak jsme to podělali.

Konečně správná trasa. Při výjezdu na Jedlovou, kde to s Mohym moc nehrotíme nás dotahují kluci. Je to ta včerejší rychlejší čtyřka, což jsme předpokládali, že tak dopadne.

Dál se víceméně neustále míjíme. Chvíli jedeme jen sami s Mohym, pak se někde s kluky sjedeme. Celou dobu střídavě prší. Neustále oblékáme a svlékáme věci do deště. Trasa kopíruje podobné místa, které jsem už projel v dubnu v rámci nultého ročníku MTB závodu Okolo Bažiny nebo místa, které tu mám moc dobře proběhané či projeté na běžkách: Loučná, Fláje, Moldava, Komáří Vížka, Adolfov. Ač je to přes Krušky kus cesty, s Mohym nám to rychle ubíhá. Až na příšerné počasí (8°C, vítr a déšť) se jede skvěle.

Na večír kolem 7 se pomalu blížíme k mé domovině: k Českému Středohoří. Nejdřív ale sjezd z Krušek, přes Nakléřov do Ústí nad Labem. Na Erbenově vyhlídce nad Ústím, míjíme zase kluky. Dva se schovávají v rozhledně. Déšť je už opravdu silný. Strašný slejvák.

Průjezd Ústím až k červené značce u Střekova na druhé straně Labe je volný. Můžeme jet kudy chceme. Doporučené je parádní Bertino údolí, ale vzhledem k akutnímu slejváku to bereme raději po silnici tou nejkratší možnou cestou do hospody u Střekovského nádraží, na kterou jsme dostali tip.

Osvěžující rychlá jízda po silnici. Ve slejváku, z kopce, bez blatníků. Voda cáká úplně všude.
"Já jsem už úplně totálně durch!" řvu na Mohyho
"Já takýýýýý" křičí zpět

Promočený až na kost dorazíme do hospody. Přestože strašně lije, chceme s Mohym oba pokračovat dál. Je potřeba se pořádně nafutrovat, ať je z čeho brát. Kung-Pao, dvojitá porce rýže, palačinky, 2x kafe. Kvalita jídla opravdu, opravdu mizerná, ale v tomto stavu človek sežere fakt všechno.

Akorát Mohymu volá Ondra Semerád, který už je nad Střekovem. Vrací se zpět a chce vědět, jestli je v této hospodě i ubytování. "Je tam kurevsky bahna, teď na noc v dešti je to strašný, nechám to na ráno." slyšíme z mobilu.

Hmmm. Nicméně naše rozhodnutí to nezvyklá. Vyrážíme směrem na Střekov. Cestou potkáme i Tomáše Navrátila. Taky se rozhodl deštivou noc přečkat v ubytování ve městě. Nám ale nic nechybí. Za stálého deště, s plným břichem a ve velmi dobré náladě dorážíme na hrad Střekov. Tady už čeká Libča, aby s námi udělal rozhovor.

Červenou nad Střekov do Nové Vsi dáme nakonec úplně na pohodu a míříme na Vysoký Ostrý.

"Hele Mohy, tady všude to znám jako svoje boty. Tudy běháme stomílovku Loučení. Teď tudy po zelený na Ostrý." ukazuji Mohymu

Zároveň ho ujišťuji, že o navigaci, i když už je černočerná tma, se teď vážně nemusí starat. Já to tu přece znám! Problém je v tom, že na Vysoký Ostrý běháme po zelené naučné stezce na kterou jsme právě odbočili, ale trasa Loudání vede po normální zelené... Dojde mi to až skoro na konci naučné stezky.

"Hele Mohy, víš, jak jsem ti říkal, že to tu znám...."
"No, vím" říká.
 "Tak to jako platí, ale jdeme blbě, tudy jsme jít neměli. Fakt sorry." cítím se jak úplný debil. Je z toho příjemný 2 km kufr lepivým hlubokým bahnem...

Vydrápat se na Vysoký Ostrý za morka a bahna je výzva i pěšo, natož s těžkým kolem ověšeným brašnami. A co teprve ten sjezd. Jeden velký tobogán a to to bahno ještě není rozryté od ostatních jezdců. Máme to za sebou. Jedeme dál. Ale jen chvilku. Mohy zastavuje a vrtá se v kole. "Povolilo se mi vodítko řetězu, jak se ucpalo bahnem. Musím to utáhnout." hlásí Mohy. Oprava na cca 5 minut, akorát se pak opakuje snad každou půl hodinu...

Adrenalinový sjezd bahnem a kamením po tmě soutěskou Rytina nás hodně nakopne. Strmý výstup po zelené na Varhošť (638 m.n.m) bude ale přesný opak. Radši bych byl, kdybych to tu neznal a nevěděl, jaký je to voser. Navíc teď v tom hustém dešti, kluzkém bahně, s kolem a po tmě.

Mohy trochu prská. Mě se ale jde nakonec úplně super. Nemůžu si vynachválit nové loudací tretry Fizik Terra Clima X2. Skvěle se v nich chodí a agresivní vzorek z Vibramu na bahně drží jako přibitý. Včera sice trochu zlobily puchýře na patách ve stoupání, jak jsou fungl nové, ale po zalepení pat už vše ok.

Varhošť. Jsme tu. Do rozhledny, kde jsme si pomýšleli na spaní, ale fest zatéká. Navíc už nemáme skoro co pít. Vím, že na trase dole ve Lbíne je na návsi studánka, tak se nezdržujeme a jedem tam.

"Jde na mě strašně spaní" stěžuje si cestou Mohy.
"Možná si budu muset dát někde šlofíka" pokračuje.

Mně se spát vůbec nechce. Jsem úplně v rauši. Strašně mě to baví, protože to tu znám, jsem tu doma. Vím, že teď to bude super sjezd až do mých skoro rodných Litoměřic. Ve Lbíně doplňujeme vodu. Mohy se dává trošku do kupy. Pokračujeme zase dál.

 

Pokračování příště.....

 

Aleš Zavoral

Diskusní fórum pro: "LOUDÁNÍ 2020 - 3. díl: Osvěžující bahenní koupele"

Názor Autor Datum a čas
RE: LOUDÁNÍ 2020 - 3... Paw 18. 3. 2021, 10:35
RE: LOUDÁNÍ 2020 - 3. díl: Osvěžující bahenní koupele
...pro začátek se můžete pokusit se udržet :-) Pak to můžeme absolvovat společně, budu rád.
RE: LOUDÁNÍ 2020 - 3... Mohy 18. 3. 2021, 10:25
RE: LOUDÁNÍ 2020 - 3... Paw 17. 3. 2021, 11:50

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |