Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

BIKE HERO – chce bavit i pomáhat

10.6.2021 15:07

Sportovně charitativní projekt BIKE HERO letos otvírá 4. sezónu svého fungování. Vznikl jako bláznivá myšlenka v hlavách dvou kluků z Berouna, jejichž cílem bylo ukázat všem bikerkám a bikerům ta nejkrásnější místa Berounska, Křivoklátska, Karlštejnska a Brdského hřebene na trase dlouhé 159 km s převýšením 4.139 m, na jejíž absolvování má každý 1 až 3 dny.

Bookmark and Share

 

Doposud zdolalo nelehkou trasu BIKE HERO celkem 429 finisherů. Někteří z nich navíc opakovaně. Společně se jim tak podařilo ujet úctyhodných 86.178 km (což se rovná vzdálenosti dvakrát kolem zeměkoule) a k tomu nastoupat neuvěřitelných 2.466.844 m (to odpovídá více jak 278 výjezdů od moře na nejvyšší horu světa Mount Everest).  
 
BIKE HERO je zážitek nebo výzva, záleží na každém, jak ho pojme. Nejmladší finisher, který BIKE HERO zdolal za dva dny, je 9ti letý Max Rezek a nejstaršímu Štefanu Němčíkovi ze Slovenska bylo loni 70 let.
 
Posláním BIKE HERO není pouze cyklisty bavit, ale někomu dalšímu tímto projektem také pomáhat. Proto se již od počátku BIKE HERO snaží podporovat mladé začínající sportovce. Dlouhodobě podporuje 12 letou handicapovanou sportovkyni Alex Borskou, jejímž velkým snem je reprezentovat Českou republiku na paralympiádě a až do konce roku 2020 také začínající nadějnou, nejen ultramaratonskou cyklistku Nikol Flašarovou.
 
Pro letošní rok si kluci z Berouna připravili pro účastníky BIKE HERO další řadu novinek:

  • Nové úseky trati. Čeká na vás ještě méně asfaltu a více hravých a jezdivých trailů. Přibyl také jeden nový kopec s nádherným výhledem z jeho vrcholu.
  • Účastníci také nově v rámci startovního balíčku obdrží i originální a neotřelá startovní čísla.
  • Kromě finisherského dresu a skleněné trofeje získají účastníci nově i dárek v podobě silikonového náramku s logem BIKE HERO, který jim tento zážitek bude připomínat.

Organizátoři si do budoucna rozhodně nekladou malé cíle a už teď pracují na pilotním projektu trvalého značení většiny asfaltových přejezdů na trase BIKE HERO. Navázali také spolupráci s destinační agenturou Berounsko. I s její pomocí se chtějí ještě více zaměřit na propagaci a podporu cyklistiky a cykloturistiky ve Středočeském regionu jakožto ideální sportovní a volnočasové aktivity, při respektování ochrany krajiny a přírody.
 
Užijte si i vy tuhle pohádkovou krajinu plnou hradů, zámků, rozhleden, zatopených lomů, nádherných výhledů a parádního bikování.
 

Video Berounsko


 
Jan Koubík
 

Diskusní fórum pro: "BIKE HERO – chce bavit i pomáhat"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |