Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na kole Chodskem

6.6.2011 16:45

Krajina Chodska je jedinečná, a to nejen z přírodního hlediska, je to jedna z posledních národopisných oblastí Česka, kde se ještě uchovaly tradice a zvyky. Poznejte ji na kole, oblast je přímo stvořená pro cyklovýlety.

Bookmark and Share

V malých chodských vesničkách jakoby se zastavil čas. Historii nejvíce přibližují specifické roubené chaloupky. Když se ale zastavíte, slyšíte ještě od stařenek tradiční chodské nářečí. V neděli, když směřují do místních kostelíků, je můžete navíc vidět v chodských krojích.

Na Chodsku je velmi mnoho příležitostí pro cyklistické výlety. Nejnovější cyklostezkou je trasa, která vede až k bavorskému Dračímu jezeru kolem rekreačního rybníku Babylon. Kolem rybníka Babylon byla na trase vybudována zajímavá naučná stezka, podle místního viklanů Čertův kámen dostala název Čertova. Na jednotlivých zastaveních se dozvíte vše o historii i současnosti zdejší rybníkářské soustavy, krajiny i vegetaci. Trasa celé cyklostezky vede z Ovčího vrchu přes Folmavu, Babylon, Hadrovec, Havlovice až do Domažlic. Více o cyklovýletech na Chodsku na turistickém serveru o Plzeňském kraji www.turisturaj.cz.

 

-pr-

 

 

Diskusní fórum pro: "Na kole Chodskem "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014