Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na Orlík dorazí kompletní špička

7.6.2012 14:39

V sobotu bude u Orlické přehrady hodně rušno, v areálu Orlík-Vystrkov se uskuteční čtvrtý závod seriálu Kolo pro život v této sezóně. Bude jím Orlík Tour Kooperativy.

Bookmark and Share

Přihlášeno je téměř 1000 závodníků a na startu by měla být kompletní špička v čele se závodníky týmu Česká spořitelna-Specialized Pavlem Boudným a Kristiánem Hynkem. Právě Hynek se představí jako čerstvý vítěz prestižního etapového klání AlpentourTrophy v Rakousku, kde dosáhl jednoho z největších úspěchů kariéry.


Jejich největšími soupeři by měli být tradičně bikeři týmu Toyota Dolák Jan Hruška a Jan Fojtík či Petr Dlask (Madeta Fitness Specialized) a Václav Ježek (Alpine Pro Author). Na Orlíku pojedou oba vítězové z předchozího závodu v Jestřebích horách: Hruška a Jana Kyptová.


Orlík Tour Kooperativy nabízí celkem tři trasy. Hlavní závod měří 57 kilometrů a má převýšení 1886 metrů! Startuje v sobotu v pravé poledne. Trasa na Orlíku je unikátní v tom, že celá vede uzavřeným areálem mimo veškerý provoz.


Na závodníky čeká řada terénních prvků. Skoro pořád se jede nahoru, dolů, na trati je hodně krátkých kopců. Celkově bych ji charakterizoval jako středně těžkou,“ popsal Jiří Adam z pořadatelského týmu. Pokud bude dobré počasí, nebudou závodníci ochuzeni ani o tradiční průjezd pláží a čeká je i průjezd přes známou „Husákovu vilu“.


Kdo se však necítí na nejdelší trasu, rozhodně nemusí zoufat. Může zvolit i zlatou střední cestu, trasu C na 33 km s převýšením 1053 metrů a nebo úplně nejkratší variantu: trasu D, což je nesoutěžní Fitness jízda na 16 kilometrů (převýšení 458 m). Celý okruh je nově upraven, takže si bikeři všech výkonnostních úrovní přijdou jistě na své. Hlavní závod startuje v pravé poledne, trasy C a D ze stejného místa u Hotelu Orlík o dvacet minut později.

Součástí závodu Orlík Tour Kooperativy je opět bohatý doprovodný program pro malé i velké, pro děti všech věkových kategorií se i na Orlíku pojedou závody Junior Trophy. Těch se mohou zúčastnit už malí špunti na odstrkovadlech až po děti ve věku 12-13 let.


K dispozici bude spousta dobrého jídla včetně celodenního grilování, děti se mohou těšit na dřevěnou dráhu Pumptrack, Dětský klub, už tradiční Školu Pepy Dresslera a samozřejmě na spoustu soutěží včetně tomboly. A vzhledem k tomu, jakou je Orlík krásnou lokalitou, je právě možná tohle tip na parádní víkend, jehož součástí bude i závod Kola pro život.
 

CS MTB Team

Diskusní fórum pro: "Na Orlík dorazí kompletní špička"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |