Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

V sobotu na Orlík – na kolo i koupání

5.6.2014 15:04

Letošní pátou akcí populárního seriálu závodů na horských kolech, Kolo pro život je 7. června bikerské klání na Orlíku. Lidé se na tento závod rádi vracejí nejen pro pestrost a jezdivost hlavní trasy, ale zejména kvůli krásné přírodě s přehradou Orlík mimo veškerý ruch města a dopravy.

Bookmark and Share

Obrovskou výhodou je, že se celý závod jede v uzavřeném areálu, takže se téměř nepotkáte s veřejnou dopravou. Navíc je tu řada atraktivních pasáží, jako je jízda po pláži a obhlídka bývalých vládních rekreačních vilek během jízdy příjemně chladivými lesy. Svoji trať si zde vybere úplně každý, a kdo nechce jet na kole, může se přijet podívat s přáteli fandit kamarádům a užít si nádherný den uprostřed neporušené přírody. Předpověď počasí konečně slibuje letní teploty, takže třeba dojde i na koupání. Lepší načasování pro tento závod už nemohlo být.

 

Letošní ročník bude mít několik novinek. Tou první je zkrácená trasa DNova Fitness jízda. Už loni pořadatelé připravili zbrusu novou „fitku“ tak, aby se nekřížila s borci z trasy hlavního závodu. Po loňském pokřtění dešťovou vodou se letos rozhodli pro další úpravu, aby si trať mohly s rodiči a dalšími amatéry a začínajícím i cyklisty v pohodě projet i malé děti. Trasa byla zkrácena na 13 km a terén je bez jakýchkoliv větších překážek. Bude to opravdu příjemné poježdění!


Naproti tomu hlavní trasa B měří 55 kilometrů a čeká na vás převýšení 1350 metrů. Trasa je hravá, střídají se úseky nahoru – dolu, z největší části se odehrává v lese, nebude chybět nádherný úsek po písčité pláži přehrady. Jedou se tradičně dva velké a jeden malý okruh. Kdo ze závodníků s sebou bude mít doprovod, je velkou výhodou, že fanoušci svého favorita uvidí projíždět zázemím na Orlíku-Vystrkově hned dvakrát. Hlasité povzbuzování je místní skvělou tradicí.


Vybrat si můžete i prostřední trasu C, která měří 32 kilometrů a její převýšení je 774 metrů.

Po celý den bude probíhat v zázemí na Orlíku-Vystrkově skvělý doprovodný program. Děti si přijdou na své při cyklistických závodech Junior Trophy, kde se utkají v několika věkových kategoriích, přičemž nechybí závody nejmenších špuntů na odrážedlech. Po závodech si to mohou užít v Dětském klubu, ve Škole kola Pepy Dresslera, dovádět na místním hřišti, v bazénu v areálu nebo se zúčastnit dalších her a soutěží. Pro všechny závodníky do 9 let je v cíli připravena odměna v podobě mini stavebnice Lego a hrací koutek ve stanu Lego je otevřen všem dětem, které rádi staví z barevných kostiček.


Po závodě čeká všechny účastníky výborné občerstvení ve stánku MENU, kavárna s vynikající italskou kávou, od pátku také jídlo ve stylovém dřevěném domku Šáteček, kde mají skvělé grilované pochoutky. Nejen proto se vyplatí na Orlík přijet o den dřív a zůstat do neděle. V Hotelu Orlík se dá prožít velmi příjemný víkend. Je tam k dispozici bazén, vířivka, sauna, masáže… Za poplatek je možné také přespat ve vlastním stanu.


Kolo pro život nabídne všem závodníkům také bezplatnou Úschovnu kol, teplé sprchy, mycí boxy na kola v DEPO Kooperativy, dále jídelnu pod širým nebem i ve stanu, rychlý info systém s výsledky ze závodů… zkrátka, je opravdu hodně důvodů, proč přijet na Orlík strávit krásný sportovní den. Více informací na www.kolopro.cz

 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "V sobotu na Orlík – na kolo i koupání"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |